Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 9
9 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 15.06.2018 09:25

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Sprostowanie. No cóż, nam też przytrafi się pomyłka… W poprzednim felietonie napisaliśmy, że po udzieleniu Panu Prezydentowi przez koalicję i opozycję absolutorium , i owszem, składano mu gratulacje, ale - w przeciwieństwie do roku ubiegłego - obyło się bez bukietów. Niecnie sugerowaliśmy nawet, że 600 tys. nagród dla urzędników UM to zbyt mało i z tego powodu taka reakcja.

Nic podobnego. Pan Prezydent szybciutko przemieścił się do swojego gabinetu i tam przyjmował bukiety , uściski, pocałunki i wyrazy od kierowników i dyrektorów wydziałów, dyrektorów spółek miejskich, dyrektorów szkół, przedszkoli,  zieleni miejskiej i czerwieni.


*

Przypomniał mi się w tym kontekście stary, dobry, żydowski dowcip.

Na łożu śmierci leży zacny , żydowski kupiec. Słabnącym głosem pyta:

- Czy jest przymnie moja droga żona Salcie ?

- Oczywiście, że jestem - odpowiada żona

- A czy są przy mnie moje kochane córki ? - pyta dalej

Tak Tate, jesteśmy przy tobie

A mój syn Mosze?

Jestem tutaj - odpowiada Mosze

To kto, do cholery , pilnuje interesu !?

*

Interesu pilnuje oczywiście Pan Prezydent Nowicki Józef. Poinformował ostatnio radnych o kolejnym sukcesie. Wyłapał mianowicie, że wykonawca naprawy ( a wcześniej budowy) przeprawy na miejsce kabla naprężającego co to pękł już w zamierzchłych czasach na skutek korozji, chciał założyć kabel naprężający nowy, tyle, że skorodowany. Okazało się, że kabel ten nowy nie jest, w każdym razie nie jest nowy fabrycznie i przeleżał na jakiejś niemieckiej budowie, gdzie zardzewiał co daje kłam twierdzeniom niektórych naszych Czytelników, że : „ niemieckie mosty nie rdzewieją”.

*

Ci Czytelnicy to malkontenci jacyś w ogóle… Jedna Pani napisała do nas , że w ramach ożywiania słynnych , jak most, tramwaj wodny, wiaty przystankowe i ławki w amfiteatrze, Bulwarów Nadwarciańskich, Straż Miejska przegania rodziny, które rozkładają sobie kocyki nad rzeką.

Szanowna Pani! Bulwary nie powstały by zrobić dobrze jakimś tam rodzinom z kocykami. Bulwary powstały, żeby zrobić dobrze… nie napiszemy komu, bo Kazia lubimy.

*

W ogóle to ludzie się czepiają. Ze wiaty przystankowe, że tak długo, że po terminie… A pamiętacie Państwo, że Dworzec Kolejowy miał być oddany na jesień tego roku? Serio.

*

Zęby nie było, że nie jesteśmy oczytani. Najstarszy most na świecie położony obok miejscowości Girsu w Iraku ma 4000 lat. Specjaliści stwierdzili, że wymaga pilnego remontu. Zupełnie, jak u nas…

*

Zresztą, aż takich mostów wielkich nie potrzebujemy. Będzie jakaś setka „rowerów miejskich”. Przejedzie to to prawie wszędzie, przez płycizny się przeniesie. Pomysł jest dobry, bo nie dość, że ludzie będą się sami wozić to jeszcze będą za to płacić. Za darmo przejechał się Pan Prezydent. Raz. I wystarczy…

*

A tak poza tym uważam, że Prokuratura zbadać powinna wielowątkowo sprawę wyburzenia konińskiej synagogi.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)