Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 6
6 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 02.06.2018 11:37

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Przypuszczałem od jakiegoś czasu, że Pan Prezydent Józef Nowicki nie ma serca jakoś do gospodarowania pieniędzmi. No i się potwierdziło…

Pan Prezydent zarabia za bycie Prezydentem 160 tysięcy rocznie. Do tego pobiera emeryturę w wysokości 70 tys. rocznie. Razem 230 tys rocznie. Pan Prezydent odłożył sobie 26 tysięcy. Czyli wydał 204 tysiące.

Oj tam, oj tam. To i tak lepiej niż w kasie miasta…


*

W zarządzaniu miastem pomaga Panu Prezydentowi zastępca prezydenta Sławomir Lorek. Ten to sobie narobił…

Zaciągnął kredyty na 60 tysięcy złotych i jeszcze ( jak wszyscy) nie spłacił kredytu we frankach na kwotę 50 tys. franków szwajcarskich. (Drugie tyle pożyczyła żona). No ale Prezydent Lorek przynajmniej wszystkiego nie przepuścił. Kupił w ubiegłym roku dwa samochody Toyota Corolla.

*

Sekretarz Miasta Marek Zawidzki jest bardziej oszczędny. Żadnych fanaberii. Mieszkanko 50 metrów kwadratowych, oszczędności  390 tysięcy zł, kredyt w kasie zapomogowej 30 tys prawie już spłacony. Ciekawe, że Pan Sekretarz zarabia więcej niż Pan Prezydent ( o 31 tysięcy rocznie) i Pan wiceprezydent ( o marne 6 tysięcy, ale zawsze). Kiedyś Pan Prezydent zażartował, że : „ ma słabość do sekretarzy” . Hłe, hłe, hłe

*

A propos rozrzutności Pan Prezydenta. Wzdłuż Przemysłowej buduje się , po zachodniej stronie, ścieżkę rowerową, choć taka jest po drugiej stronie ulicy. Zapewne jest w tym głębsza myśl. Głowiłem się i głowiłem i wymyśliłem, że albo to ma być pierwsza na świecie autostrada rowerowa ( po prawej będzie się jechać w dół Przemysłowej, a po lewej pod górkę). Albo chodzi o tych chińskich inwestorów, a wiadomo, że Chińczycy lubią jeździć rowerami.

*

Jak o ścieżkach , to o ścieżkach. Nowowybudowana ścieżka „ rowerowo piesza” wokół „ jeziorka” na Zatorzu rozlatuje się na wszystkie strony, to znaczy na boki, w dół i w górę. Czytelnicy, w trakcie budowy, przysyłali nam zdjęcia pokazujące partaninę i przewidywali , że wspomniana ścieżka się rozsypie. Pan Prezydent kiedyś podczas Sesji Rady Miasta , wyjaśniając problemy z Przeprawą tłumaczył, że miasto nie mogło sprawdzić jakości bo nawet nie posiada specjalisty od mostów. I ja to rozumiem . Taki specjalista to koszt, ambaras itd. No ale chociaż specjalistę od chodników to by można zatrudnić. Chyba …?

*

Jak mawiają nasi wschodni sąsiedzi : „skandał”. Ktoś napisał, że Ksiądz Proboszcz z Morzysławia wyrzucił ministranta za organizowanie „parady równości” w naszym pięknym mieście, które przecież - nie licząc chodników - jest równe. Potem okazało się, że ów aktywny młody człowiek od kilku lat nie chodzi do kościoła, więc o wyrzuceniu ze służby liturgicznej nie mogło być mowy. Ale ferment pozostał. Środowiska liberalno - lewicowe postulują, żeby ministrant wyrzucił proboszcza. Jest z tym mały problem bo Ksiądz Proboszcz do kościoła chodzi…

*

Ze starych anegdot dodam, że „Przeprawa” zdaniem Pana Prezydenta, miała być otwarta do końca maja. No ale rozumiemy. Długi weekend.

*

A tak poza tym uważam, że sprawą wyburzenia synagogi wieloaspektowo zająć powinna się Prokuratura.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

Wiesław Data: 03.06.2018 23:18 ID:10343
A propos ścieżki rowerowej przy ulicy Przemysłowej to za krótko Pan myślał,tak właśnie powinny wyglądać,już jest takowa przy ulicy Spółdzielców.
Maniu Data: 04.06.2018 05:43 ID:10345
Mało tego, to Pań redaktor całkowicie nie ma pojęcia że nie obudowana ścieżka rowerowa na Przemysłowej będzie zakręcać przed krzyżówką w stronę Dworcowej, więc musi tak być.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)