Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 22.03.2019 r. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Ocena: 2
5 3

Felieton na weekend - Marsz jaki jest każdy widzi

Konin 19.05.2018 12:04

Felieton na weekend - Marsz jaki jest każdy widzi

Kochana Młodzieży ! Bardzo Wam dziękuję , że zorganizowaliście Marsz, że Wam się chciało, że włożyliście tyle trudu i zapału. Myślę co prawda, że jest kilka spraw, w których byście mogli zaprotestować w pierwszej kolejności, jak np. niszczenie konińskich zabytków, brak w Koninie perspektyw dla ludzi młodych itp. Ale to jest tylko zrzędzie człowieka starszego i po prostu , rozumiem, że te sprawy muszą poczekać…, że to dopiero początek wielkiej ofensywy młodych, a sprawy tolerancji z położeniem nacisku na sprawy seksualności, są w pewnym wieku najważniejsze, albo takimi się wydają…


*

Kochani ! Ważne też jest, że pokazaliście, światu ( no może przesadzam) , że Konin jest miastem tolerancyjnym i łagodnym. Wszak nikt nie zrobił Wam blokady, nikt Was nie wyzywał, nie ubliżał. Każdy rozumie, że macie prawo do demonstrowania i macie, tak charakterystyczną dla młodych , wrażliwość. Grupka stojąca przy trasie Waszego przemarszu z transparentowym obwieszczeniem, że „Rodzina to chłopak i dziewczyna” nie razi przecież Waszej tolerancji i słusznie zapraszaliście Ją do wspólnego pochodu. No może ten brak ataków ze strony „nacjonalistów, ksenofobów, itp.” trochę osłabia sens marszu, ale jak wspomniałem na wstępie, maszerowanie jest wartością samą w sobie.

*

Za zaletę Waszego Marszu chciałbym uznać, co podkreślaliście kilkakrotnie z trybuny, że jest to marsz „apolityczny”. Czujnie nie dopuściliście do głosu jednego posła, który chce dalej być posłem i jednej Pani Radnej, która ponoć chce być prezydentem Konina. Dalej było już troszkę, gorzej, ale przecież dopiero nabieracie doświadczenia i nie musicie wiedzieć, że „Obywatele PL”, sfrustrowane konińskie sufrażystki, którym nie udaje się zebrać 10 procent waszego Marszu na swoich „czarnych protestach”, i inne środowiska z Łodzi, Włocławka, Poznania a nawet Warszawy są organizacjami politycznymi, które z braku innych okazji chcą się podłączyć i zawłaszczyć Waszą manifestację.

*

Jeżeli pozwolicie, to ze szczerej życzliwości , chciałem Was też ostrzec przed „fałszywymi prorokami”, którzy ( mam nadzieję bezskutecznie) manipulują waszą wrażliwością. Pamiętacie tego gostka z Poznania ? Pamiętacie co powiedział ? „ Nie możemy być tolerancyjni dla ludzi nietolerancyjnych”.

Uważajcie na tego początkującego Dzierżyńskiego. To w bolszewickim ustroju obowiązywało hasło : „ Nie ma wolności dla wrogów wolności”. W imię tego hasła wymordowano kilkadziesiąt milionów ludzi w Kraju Rad.

*

Co jeszcze należy, moim zdaniem, podkreślić ? Że nie licząc jednej flagi obrażającej symbole religijne chrześcijan, kilku haseł politycznych, większość transparentów była grzeczna i kulturalna. Wspominając, przy okazji Waszego marszu, nasze dawne demonstracje, przyznać muszę, że nie byliśmy tak grzeczni. „ Junta juje !”, „ Na kapuście czarne liście, nie  daj d. …y komuniście” to te łagodniejsze formy.

Na usprawiedliwienie mam tylko to, że wtedy problem z którym walczyliśmy był realny.

Pozdrawiam Was serdecznie. Do usłyszenia za tydzień.

Adam Zagórski

Iga Data: 19.05.2018 12:35 ID:10229
Zaraza dotarła do Konina. Dobrze,że w marszu uczestniczyło bardzo mało koninian to pomor nam nie zagraża.
derkacz Data: 19.05.2018 14:11 ID:10230
Długo boli! Dobrze, tak trwa mać - że ja też sobie jakieś stare hasełko zacytuję.
M Data: 23.05.2018 09:35 ID:10246
marsz apolityczyny a zaproszona faszystowska antifa rzucala sie na przeciwnikow marszu homoseksualistow. Dlaczego w tych ludziach brak tolerancji dla hetero?

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska