Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.01.2019 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena: 6
6 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 12.05.2018 12:16

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

„ - Drogi portalu konin.24.info. Mam pytanie. Czy można bawić się na trzeźwo ? „

- Oczywiście, że można, ale po co się męczyć…

Do takiego wniosku po 6 latach od otwarcia Bulwarów Nadwarciańskich doszli też Radni i zaczęli dogłębną dyskusję czy na bulwarach wolno będzie pić piwo.

Żeby nie było , że tylko krytykujemy.

Władze miasta natężyły się i wymyśliły, że na bulwarze postawią kontenery ( do sprzedaży piwa ?), które zaprojektowała ulubiona firma Urzędu Miasta. Kontenery mają zapełnić tłumami puste Bulwary.

Jest to możliwe, bo będą miały …  19 metrów kwadratowych !


*

O ile oczywiście powstaną, bo Konin ma szczęście do wykonawców. Albo zbudują tak zwaną „ Przeprawę” , którą nie można się przeprawić, albo tak odwodnią „tereny inwestycyjne”, że można po nich pływać kajakiem, albo zniechęcą się i zejdą z budowy ulicy. Albo miasto wybierze wykonawcę, który nie potrafi wymienić ( zresztą nie wiadomo po co) wiaty przystankowe.

*

Nawet jeśli , co bardzo mało prawdopodobne, znajdzie się budowniczy chluby i dumy Urzędu Miasta, czyli wzmiankowanych kontenerów o gigantyczne powierzchni 19 metrów i zdoła wykonać taką zaawansowaną technicznie budowlę, to - w najlepszym wypadku -  oddane one zostaną … Uwaga ! - około września !

*

Dla odmiany  Urząd Miasta lub Pan Prezydent znalazł firmę aż w Uniejowie i zlecił jej remont ulicy Przemysłowej. Firma nawet kawałek zrobiła i to w godzinach szczytu czym pogłębiła paraliż komunikacyjny miasta. Na grzeczne pytanie, czy nie mogli by robić remontu w innych godzinach mniej grzecznie już odpowiedzieli, że : „ robót w innych godzinach nie praktykujemy”. Co na to władze miasta ?

Pan Dyrektor ZDM- u poprosił kierowców o „ cierpliwość i wyrozumiałość”.

*

Jak już idzie, to idzie … Bliżej niezidentyfikowana firma wybudowała trzy nowe fontanny, a właściwie wodotryski w Koninie. Jeden, na skwerze hm Ryszarda Stachowiaka, przestał działać po dwóch dniach, co właściwie, jak na konińskie warunki, można by uznać za sukces…

*

Wracając do wiat przystankowych. Pan Dyrektor Matysiak Sławomir oświadczyła, że : „ Trafiliśmy na firmę, która jest niewydolna i się spóźnia”.

Panie Dyrektorze, prosimy o informację, jeśli traficie kiedyś, niechcąco, przez przypadek, na firmę wydolną.

To po pierwsze. Po drugie, chłopaki nie płaczą. Głowa do góry !

*

No ale Pan Prezydent Nowicki Józef znalazł wreszcie godnego przeciwnika ! Pan Prezydent nie wyraził zgody na rozłożenie namiotu cyrkowego. Oczywiście nic to, jak zwykle , nie zmieni, bo cyrk rozłoży swoją arenę ku zadowoleniu dzieci na terenie prywatnym. Ale ideę Pana Prezydenta rozumiemy. Nie robi się cyrku w cyrku !

*

 A swoją drogą uważam, że sprawą zniszczenia zabytku , jakim była synagoga powinna, wielowątkowo, zająć się Prokuratura.

I z tym przekonaniem żegnam Państwa serdecznie. Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

zapomnieć Data: 12.05.2018 16:53 ID:10165
Czy nie uważa Pan Panie Adamie że synagoga powinna powstać za żydowskie pieniądze na ziemi kupionej przez Żydów?Tym bardziej że Żydzi synagogę mieli i ją sprzedali wraz z gruntem i o co ten aj waj?
zapomnieć Data: 12.05.2018 16:53 ID:10166
Czy nie uważa Pan Panie Adamie że synagoga powinna powstać za żydowskie pieniądze na ziemi kupionej przez Żydów?Tym bardziej że Żydzi synagogę mieli i ją sprzedali wraz z gruntem i o co ten aj waj?
kolo Data: 12.05.2018 20:30 ID:10167
Ta synagoga, którą Żydzi sprzedali była jednak częścią naszej wspólnej historii, historii naszego miasta.Dlatego szkoda, że nie przetrwała.
derkacz Data: 13.05.2018 18:32 ID:10168
Ci Żydzi to byli Koninianie, zdaje się. Ktoś dzieli Koninian na lepszy i gorszy sort? Lepiej zapomnieć Zapomniecia.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska