Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.01.2019 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena: 10
11 1

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 05.05.2018 14:25

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Chyba nie będzie felietonu, bo już mam dosyć tych ciągłych sobót , niedziel i poniedziałków. Ledwie się władzunia nasza rozpędzi, żeby coś wywinąć, a tu już jakieś święto. A w dni wolne władza przecież nie pracuje. Wręcz przeciwnie. Kochani nasi przedstawiciele ujawniają nagle skrywane przez lata poglądy i biegną z mszy odsłaniać kapliczkę, z odsłonięcia kapliczki biegną uczcić  rocznicę, o której dekady mówili, że jest „ be”,  by następnie złożyć kwiaty przed miejscem gdzie składanie ich  karali kolegium. „Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.”


*

Jak władza śpi to myszy harcują , czy jakoś tak. Młodzież dwóch liceów zabijając nudę wywołaną zamieszaniem maturalnym, postanowiła zaprotestować. Ma to być marsz czy też bieg uliczny w obronie tolerancji. Nie bardzo wiem o co chodzi, bo jak napisałem w powyższym akapicie, tolerancja religijna aż buzuje, po wyburzeniu synagogi brak nowych ekscesów narodowościowych, kobiety całuję w rękę, a Pan Prezydent nawet wyżej. Ale mam nadzieję, że młodzież mi powie o co chodzi.

*

Młodzież , i owszem, mogła by sobie poprotestować, bo trwające kilka kadencji rządy SLD i Platforma + dały efekt  taki, że w Koninie ubyło kilkanaście tysięcy mieszkańców, zwłaszcza młodych. Według prognozy ubędzie jeszcze 40 proc. Jest takie niebezpieczeństwo, że zostaną ci „ nietolerancyjni

*

Znowu w życiu nam nie wyszło….” Władzunia chciała zrobić nam dobrze i zakupić rowery. Okazało się, że ją na to nie stać gdyż za rowery chcą dać o 200 tys mniej niż chce producent. Nasza kochana, wrażliwa ( piszę to bez złośliwości) młodzież mogła by zorganizować pochód i zaproponować, by zamiast samochodu służbowego za 100 tysięcy Urząd Miasta kupił rowery dla wszystkich urzędników. Zwolnią się liczne miejsca parkingowe w Starym Koninie i młodzież , zamiast rowerami z wypożyczalni, będzie mogła jeździć samochodami. ( z wyjątkiem młodych ekologów - ci i tak chodzą pieszo).

*

Zresztą po co zaraz pochód, marsz czy jak kto to zwał. O ile mi wiadomo młodzież ma swoją Młodzieżową Radę Miasta !

Jeśli są tam uczniowie z kierunków matematycznych niech zapytają ile milionów wydano od początku do dziś na tak zwaną Konińską Strefę Przemysłową” i ile trzeba jeszcze wydać, żeby zamienić ją z bagna w tereny budowlane. Niech dalej policzą ile lat i ile firm musiało by płacić podatki by zwróciło się rojenie SLD o potędze ( gospodarczej).

Rada owa, gdyby się oczywiście zebrała, zamiast chodzić na manifestacje tolerancyjne bardzo, mogła by zapytać np. kiedy rozpocznie się budowa dworca kolejowego, bo miała się rozpocząć jesienią u.r., potem na przełomie marca i kwietnia, a teraz … nic nie wiadomo.

*

A tak poza tym , uważam, że sprawą wyburzenia synagogi wielowątkowo zająć się powinna Prokuratura.

Do usłyszenia za tydzień

Z młodzieżowym pozdrowieniem

Adam Zagórski

derkacz Data: 06.05.2018 10:17 ID:10142
Droga Młodzieży, róbcie swoje. Nie przejmujcie się starczą demencją, bo ona nie wszystkich leciwych ludzi dotyka. Olejcie to, słuszność i przyszłość jest Wasza! Nic nie tłumaczcie tym, którzy i tak nie zrozumieją! Niech proszą na darmo! Ten wiersz napisałem ku czci Herberta.
nau Data: 06.05.2018 13:59 ID:10143
Panie Derkacz, że Pan manipuluje Herbertem - trudno, ale że manipulować Pan chce młodzieżą to już nie jest dobrze. Uważa Pan, że wzywanie młodzieży do nieposłuszeństwa ludziom starym i kpienie z demencji to najlepszy sposób na wychowanie? " Słuszność i przyszłość jest Wasza". Z takimi doradcami , jak Pan na pewno nie będą mieli słuszności, a być może i przyszłości.
derkacz Data: 06.05.2018 14:23 ID:10144
Panie Nau, niczego młodzieży nie doradzam. Młodzież popieram. Panu też niczego nie doradzam, ale Pana nie popieram. Jeśli z powodu braku moich rad otworzy się przed Panem przyszłość i daleko Pan zajdzie - proszę dać znać. Będę wtedy nie radził za pieniądze.
pol Data: 06.05.2018 14:55 ID:10145
Kochaj i rób co chcesz ,albo nIhilistyczne -róbta co chceta. Życiowy wybór dla młodych i starych.
nau Data: 06.05.2018 15:08 ID:10146
I znowu pisze Pan nieprawdę lub nie czytał Pan swojego wpisu. Ponieważ wspomina Pan o "demencji" więc przypominam ; " Droga Młodzieży, róbcie swoje. Nie przejmujcie się starczą demencją, bo ona nie wszystkich leciwych ludzi dotyka. Olejcie to, słuszność i przyszłość jest Wasza! Nic nie tłumaczcie tym, którzy i tak nie zrozumieją! Niech proszą na darmo!" Lewackie marzenie o wyrawaniu młodzieży z tradycji i wartości.
derkacz Data: 06.05.2018 16:31 ID:10147
Wreszcie jest parę inteligentnych zdań w Pańskim wpisie, Panie Nau. Tylko zdaje się, że wszystkie moje?
end Data: 06.05.2018 18:59 ID:10148
Protest konińskiej młodzieży w mieście pod rządami prezydenta-postkomunisty Nowickiego i koalicji PO I SLD jest ze wszech miar uzasadniony .z wielu powszechnie znanych powodów. Szkoda tylko, że tak późno .Już za kilka miesięcy wybory samorządowe i mieszkańcy będą mogli zagłosować czy tolerują ich rządy, czy też może już niekoniecznie.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska