Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.01.2019 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena: 9
9 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 27.04.2018 12:33

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Ale się wszystkim dostało ! Architekci, którzy zaprojektowali na miejsce wyburzonej synagogi przy Placu Zamkowym w Koninie „ Szklaną Pułapkę 3” , ujmując w skrócie, polecili swoim adwersarzom projektowanie rynku w Rychwale, a nie w Koninie ( coś mają do Rychwała ?) Zapewnili także skromnie , że ich projekt wywołuje kontrowersje podobnie jak : „ Muzeum Guggenheima w Bilbao, Operą w Sydney,  wieżą Eiffla, Kaplicą Zygmuntowską na Wawelu i tysiącami innych obiektów na świecie”.
Kochani, o gustach się nie dyskutuje. Was projekt zachwyca, nam się nie podoba. Różnica polega na tym, że to jest nasze miasto i nasz wybór.

*
Po raz 150 Radni zmienili budżet miasta Konina. Tym razem ucięli kolejne 800 tys złotych na odwodnienie Konińskich Terenów Inwestycyjnych. W uzasadnieniu „stało, jak byk”, że pieniędzy tych po prostu nie ma.
Ktoś mógł by zapytać , jak to jest, że nie ma pieniędzy przewidzianych w budżecie na dokończenie inwestycji, która realizowana jest jakieś lat dwadzieścia i nie nadaje się do niczego. Oczywiście Władze Miasta z uporem wydają , lub wydawać chcą, kasę na stalowy, „trwale zardzewiały” chodnik wokół słupa milowego, finansują komuś przebudowę Centrum Informacji Turystycznej na kawiarnię, stawiają „ kontenery” na bulwarach, trzy nowe fontanny  i tak dalej, i tak dalej.
No OK. Ja wiem i sprawa jest oczywista. Zardzewiałą ścieżkę i nowe kontenery będzie można uroczyście otworzyć przed wyborami i w asyście wyborców. Kogo obchodzą rowy na terenach inwestycyjnych.

*
A niesłusznie. Jest to bowiem podobno tajny pomysł Pana Prezydenta. Na zalane tereny inwestycyjne wprowadzimy tramwaj Pociejewo i mamy nowe tereny rekreacyjne.
*
Uprzejmie donoszę, że radny dwojga imion Nowak znalazł w Koninie miejsce, gdzie nie płaci się za parkowanie. (W okolicach Wojska Polskiego). Pan Radny apelował by to niedopatrzenie usunąć.
*
Jakoś , skąd inąd lubiany przez nas radny, nie miał dnia . Zaraz po propozycji wprowadzenia opłat za parkowanie zaproponował wylanie asfaltu na alejce w Parku Chopina. Pan Nowak interesuje się zabytkami, ale jest młody i nie pamięta, że mieszkańcy Konina , w tym Świętej Pamięci radny Stasiu Cieślak, protestowali przeciw asfaltowaniu parku i prosili o pozostawienie ścieżek żwirowych. Bezpieczniejszych, bardziej ekologicznych i przyjaznych w zabytkowym parku. Mówi się w kuluarach, że gwałtowny wzrost zainteresowania radnego parkiem ma swoje przyczyny, ale my plotkom nie dajemy wiary.
*
No ale Radny Nowak miał i swój sukces. Po blisko czterech latach kadencji doprowadził do zamieszczenia dwóch znaków „ stop” przy konińskiej ulicy. Radny gorąco dziękował wykonawcy. My gratulujemy skuteczności.
*
Jak to już jest w tradycji, na początku sesji Pan Prezydent Nowicki Józef opowiedział barwnie o stanie przeprawy „Bursztynowej”. Znaczy się, jaki jest stan to jeszcze nie wiemy, bo ma to sprawdzić Politechnika Wrocławska, a konkretnie, ma sprawdzić czy 15 kilometrów „ kabli naprężających” nadaje się do użytku czy nie. No ale światełko w tunelu, a raczej na przeprawie jest, bo firma wykonawcza zaczęła odlewać nowe betonowe bloki, w których osadzony ma być nowy kabel. Stare bloki olali, bo nie dało się z nich wyciągnąć końcówek kabla.
*
Pan prezydent pochwalił się, że na nowy kabel dostaniemy … dziesięć lat gwarancji ! Gdyby jednak trzasnął inny kabel   …  no to już płacimy sami.
*
Ciekawe kto zapłaci za ulicę Działkową, bo zszedł z niej dotychczasowy wykonawca. Może miastu zabrakło kasy ?
*
To jest prawdopodobne, bo władze nie zdecydowały się na sprzedaż trzech ośrodków zdrowia i tylko je wydzierżawiły. No ale z dzierżawy co to za pieniądze ?
*
Może budżet podratuje pomysł sprzedaży Hotelu Konin z przyległościami. To już 6 próba !
*
No ale rozmach i fantasmagorie nie giną. Radni uchwalili plan zagospodarowania wyspy Pociejewo.
*
A tak poza tym uważam, że sprawą wyburzenia synagogi wielowątkowo zająć się powinna Prokuratura.
Do usłyszenia za tydzień
Adam Zagórski

 

Dx Data: 27.04.2018 22:36 ID:10131
xD
Niesympatyczny Data: 28.04.2018 11:22 ID:10132
Prawdopodobnie to ojciec mojego brata Marcina Szzkkuuddellskkiiego w awanturach domowych często słyszałem jak ociec mówił idź do taty bajcara. Bajcar jest twoim ojcem. Zbigniew
koluś Data: 30.04.2018 03:45 ID:10135
A czemu dużymi literami? Przecież to nie po naszemu!
Luniu Data: 02.05.2018 00:09 ID:10139
A po co prokuratura ? Żydy się jej pozbyli i legalnie sprzedali. Nie nas Polaków interes by jej pilnować
Góral Data: 03.05.2018 19:24 ID:10140
Bzdurne te felietony, podobnie jak "skromna" samoocena architektów

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska