Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.01.2019 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena: 7
7 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 20.04.2018 12:24

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Żywioł wyszedł naprzeciw marzeniom Pana Prezydenta . W miniony czwartek zapaliły się trawy i krzaki nieopodal słynnych „bulwarów”. Bulwary zapełniły się mieszkańcami Konina. I o to chodzi, o to chodzi !


*

Polska Pałasza i Jagiellonów.  Okazało się nagle, że nie mamy umowy partnerskiej z litewskim miastem Joniskis ( Janiszki ?) , którego herby zamieściliśmy gdzie się da i od kilkunastu lat „ robiliśmy wymianę”.  Umowę zapomniał podpisać były Prezydent Pałasz. Jak uratować sytuację ? Proponujemy unię personalną, a mianowicie wydać Panią Dyrektor Gabinetu Prezydenta za Burmistrza Janiszek. Że może nie będzie chciała ? Trudno ! Jadwiga też się poświęciła…

*

Ale jest nadzieja, że nie odmówi, bo kobiety tej wiosny jakieś aktywne, a wręcz pobudzone. Pani Urszula Maciaszek  podobno też ma się rzucić w wir i kandydować na Prezydenta (albo Panią Prezydentę , czy jakoś tak) Miasta Konina. No to będziemy mieli „jechane” !

*

Co będzie to będzie, wracajmy do dzisiejszej rzeczywistości i miłościwie nam panującego Nowickiego Józefa. Pan Prezydent postanowił działać z rozmachem. Już Mu nie wystarcza wyburzanie Starego Konina i sięgnął po Nowy. Na początek wyburzył ozdobny mur - falę zaprojektowaną przez znanego architekta, jako nierozerwalny element architektury pływalni przy Rondzie. Ma w tym miejscu powstać parking, co na pewno spotka się z życzliwym przyjęciem mieszkańców.

„ Konin miastem parkingów (płatnych)”

*

Ale to już było i nie ma się co dziwić Panu Prezydentowi, bo wyburzanie małej i dużej architektury pod parkingi to „ nowa świecka tradycja „ władz SLD w Koninie. Przypomnieć może warto przy tej okazji ze złomowaną rzeźbę „ Sfery” znanej niemieckiej, (obecnie tworzącej w USA) rzeźbiarki.

Na jej miejsce zrobiono ( a właściwie powiększono) parking przy DK Oskard.

*

Media z żalem doniosły, że Spółka ZE PAK wypracowały niespełna 190 milionów zł zysku netto. Też bardzo współczujemy. Dla tych paru groszy zysku nie warto się szarpać.

*

Zwróćcie Państwo uwagę, że przez cały tydzień lokalne media nie wspomniały o naprawie „ Przeprawy”. Jasne, są ważniejsze sprawy - sądząc z tytułów n. p.  - cyt.:  „Na znak protestu. Działkowiec załatwia się przy ujęciu wodnym”. Już się zastanawiam gdzie zaprotestować…

*

Piękny gest mieszkańców Konina. W rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim spotkali się, niosąc żonkile, przed synagogą na ulicy Mickiewicza.

A czy wiecie Państwo, że jak spełnią się plany właściciela i Miasta ( nie mówcie mi, że miasto „ nie ma nic do tego”) spotykać się będziemy w tym miejscu pod  nową knajpą.

*

No a tak poza tym uważam, że sprawą wyburzenia synagogi , wielowątkowo zająć się powinna Prokuratura

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

wyborca Data: 21.04.2018 22:42 ID:10113
Panie Redaktorze! Rewelacyjny felieton!

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska