Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 25.04.2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ocena: 7
7 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 24.03.2018 18:46

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

W Koninie aż „ buzuje” od wydarzeń. To był oczywiście taki żart, bo pisać nie ma specjalnie o czym.

No chyba, że za wydarzenie towarzyskie uznamy sprawozdanie poselskie posła Tomasza Piotra Nowaka. Niby tak. Dowiedzieć się bowiem możemy ile razy Poseł wchodził na trybunę, ile razy po to, żeby coś powiedzieć, a ile razy by ją zablokować. I to jest dobre. Reszta sprawozdania nie jest właściwie sprawozdaniem Posła Nowaka, tylko sprawozdaniem na temat nieudolności rządów PiS, które to nieudolności musi Poseł Nowak potem naprawiać.


*

Podobno Pan Prezydent realizuje nieustannie nowy pomnik zegara na skrzyżowaniu Alei  i Dworcowej. Kiedyś jeden kazał słusznie rozebrać, drugi nie podobał się radnym, trzeci - podobno - ma być śliczny jak  dworzec .

*

Robota z tym zegarem Panu Prezydentowi się trochę ślimaczy, bo jak wspomniałem radni chcieli oglądać projekty . Na szczęście już o tym zapomnieli.

*

Generalnie , wracając do Pana Posła, nie mam nic do sprawozdań. Powiem więcej, myślę, że kluby radnych naszego pięknego i rozwijającego się miasta powinny też napisać sprawozdanie. Np. pod tytułem: „ Jakie obietnice wyborcze udało się nam zrealizować?” . Fatyga żadna. Dwa, trzy zdania…

*

Nie tylko zresztą poseł Nowak naprawia nieudolne rządy PiS. Panu Prezydentowi i jego urzędnikom udało się przerwać międzynarodową izolację Polski wywołaną antydemokratycznymi i antyaborcyjnymi działaniami Jarosława. W ramach tego przerwania jedzie do Chin podpisać  umowę o przyjaźni, współpracy i braterstwie broni.

*

Poeta pisał: „ Chińczycy trzymają się mocno”. Śmiało możemy pisać, że „ zerwany kabel naprężający” na przeprawie trzyma się mocno i ni cholery nie potrafią go wyjąć. Chociaż , chociaż …. Lokalny tygodnik zaobserwował pod wiaduktem busik firmy wykonawczej. Że się nie bali wjechać !

*

 No i hit tygodnia ! Czarny piątek w Koninie ! Czarny piątek, zgodnie z konińską tradycją ( np. 11 listopada obchodzimy 10 listopada, 3 maja -  6 maja itd.) odbył się w sobotę.

 Jako kobieta wspierająca zgromadzenie około 50 kobiet w proteście (?) wziął udział cytowany już dzisiaj poseł  dwojga imion Nowak. Poseł Nowak nie deklarował wprawdzie, że „ jego macica to jego sprawa”, ale powiedział - zgodnie ze swym sprawozdaniem - że wszystkiemu winny jest obecny rząd.

Jak ktoś słusznie zauważył, w proteście biorą udział głównie osoby, których rodzice nie zdecydowali się na aborcję.

I z ta konkluzją pozdrawiam Państwa . Do usłyszeniu w przyszłym tygodniu.

Adam Zagórski

P.S. Zapomniałem napisać, że Panie na czarnym proteście w Warszawie niosły główny transparent do góry nogami, to jest , napis był ok., ale narodowe barwy odwrotnie. Ale to oczywiście drobiazg, Panie zawsze mylą „ lewą” z „ prawą”, a ja jestem szowinistą. Na szczęście męski…

cwał Data: 25.03.2018 06:16 ID:10011
Kiedy w ramach zachowania pamięci dla przyszłych pokoleń odsłonimy tablice na byłych lokalach kontaktowych SB w Koninie?Na każdej takiej tablicy należy także upamiętnić nazwisko i imię dysponenta.Zadanie to powierzyć IPN.
kolo Data: 25.03.2018 12:05 ID:10014
Jeśli nieograniczone prawo do aborcji podarował polakom Adolf Hitler to pod jakim sztandarem powinni maszerować tutejsi aborcjoniści?
.@cwał Data: 25.03.2018 13:33 ID:10015
To stygmatyzacja nie tylko konfidentów, ale również icg rodzin.Absurdalny pomysł
@Cvał Data: 25.03.2018 17:30 ID:10017
Sowa nigdy nie urodzi sokoła dlatego im się to należy jak psu micha.
bliźniak Kobrzyckiego Data: 26.03.2018 14:40 ID:10021
Przeczytałem i niewiele się dowiedziałem... Pewnie autor też niewiele wiedział...!

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska