Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 25.04.2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ocena: 7
9 2

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 16.03.2018 14:52

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Powstanie w Koninie ! Pan Prezydent ogłosił, że powstanie w Koninie geotermia, powstanie dworzec PKP ,powstanie dworzec autobusowy, powstanie skrzyżowanie dwupoziomowe ulicy Kolskiej z Europejską, powstanie na bagnach między Kleczewską a Przemysłową strefa inwestycyjna, powstanie port przeładunkowy dla kontenerów i powstanie coś co wybuduje bez wątpienia „ chiński inwestor”.

Te i wiele innych dobroci czeka Konin po wyborze Pana Prezydenta na kolejną kadencję.


*

A propos „ chińskiego inwestora”. Dowiedzieliśmy się właśnie, że Rząd Chińskiej Republiki Ludowej , po dwuletnim  namyśle, wraził zgodę by Konin nawiązał partnerstwo z chińskim miastem, którego nazwy nie powtórzę. Ciekawy jestem reakcji Radnych Miasta Konina. Przypomnę, że na ostatniej sesji stanowczo domagali się zerwania partnerstwa z ukraińskim miastem Czerniowce, a to z powodu tego, że wywieszają tam flagi „ banderowskie”. Ciekawe, czy radni  będą mieli jakieś zastrzeżeń  do miasta chińskiego… Ale chyba nie, przecież Chiny są komunistyczne.

*

Przegapiona okazja. Cały czas słyszymy, że słynny tramwaj wodny „Pociejewo”, flagowy statek Pana Prezydenta, nie pływa tam gdzie miał pływać, czyli do Konina, bo jest zbyt niski poziom wód Warty.

Teraz tak się składa, że poziom podskoczył. Może więc tak „Pociejewo” obsłuży komunikację zastępczą do Poznania ?

*

To, że matematyka jest moją słabą stroną mogli by poświadczyć wszyscy moi nauczyciele matematyki (algebry?) od podstawówki do matury. Nic też dziwnego, że za skarby nie mogę się doliczyć. Jak to jest ? Miasto kupiło od PKS swój grunt za 6 milionów. Następnie przekazało ten grunt deweloperowi, który wybuduje tam bloki. Ile zarobi na tym miasto?

To się - synku - nazywa: „ równanie z niewiadomymi”. Chyba trzema

*

Świat oszalał. Jeden z naszych ulubionych portali, zamiast publikować rozmowy z Panem Prezydentem przeprowadzane w zaciszu gabinetu lub na krążowniku „Pociejewo” zamieszcza tytuł: „ Niech cały kraj się dowie, że Konin szuka uczciwego prezydenta.” Już chciałem protestować , bo przecie prezydenta już mamy i nie ma co szukać, ale na szczęście okazało się, że nie o to chodzi. Nie chodzi o Pana Prezydenta, tylko - jak to zgrabnie ujął mój kolega po piórze - o : „ uchronienie Konina przed rządami PiS”. Rozumiem intencję, lecz wydaje mi się, że nikt tak dobrze nie chroni Konina przed „rządami PiS” , jak Pan Prezydent.

*

Okazuje się, że tak nie do końca wiadomo

  1. Jak będzie wyglądał dworzec PKP (wizualizacja jest zrobiona tylko ‘od strony” miasta)
  2. Jak będą wyglądały perony ( wizualizacja nie jest zrobiona)
  3. Jak będzie można dostać się do tunelu i na peron, jeśli się jest przez przypadek niepełnosprawnym

Ja mogę się nad tym zastanawiać, bo mam czas. Radni mają ważniejsze sprawy. Na przykład, które kobiety zrobić patronkami ulic.

Jeszcze mały przegląd prasy. Jeden z papierowych tygodników stwierdza, że : „ Od marca nie było podwyżek cen wody. Kiedy szykują się zmiany ? „

Jak mówił mój dowódca w Studium Wojskowym,: „ Uwaga studenty ! Jedni mówią tak, inni mówią inaczej, a ja wyjaśniam…”. Więc wyjaśniam. Podwyżki będą albo po wyborach albo i wcześniej bo PWiK zamieniony zostanie w Państwowe Gospodarstwo Wodne i pretensje … proszę, do Morawieckiego !

*

Za to sportowcy otrzymali zapewnienie Pana Prezydenta. Nie miałem notesu, ale brzmiało to jakoś tak: „ Oczywiście, że Wam jeszcze sypnę trochę, ale bliżej wyborów Kochani, bliżej wyborów”.

 

No i to by było na tyle. Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

P.s  Z ostatniej chwili. Pan Prezydent wymyślił podpis pod ilustrację felietonu. Dzięki !Oto on :

Prezydent Miasta Konina

serdecznie zaprasza na

Konferencję

pn. „Czyste powietrze podstawą dobrej jakości życia”

Ehh Data: 17.03.2018 15:55 ID:9951
Dno jak zawsze
Jerzy Data: 17.03.2018 18:12 ID:9952
Już czekam z niecierpliwością na kolejny.Postkomuna jakoś pana nie lubi.Nie wiem dlaczego :)

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska