Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 25.03.2019 r. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Ocena: 8
8 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 09.03.2018 07:11

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Do groźnego wypadku z udziałem Pana Prezydenta Nowickiego Józefa mogło dojść w minionym tygodniu. Pan Prezydent, dosłownie na centymetry minął się z prawdą. A było to tak. Pan prezydent swoją czarną Wołgą, przepraszam, Skodą jechał w kierunku Konina. Prawda jechała  w kierunku Starego Miasta. No i minęli się , za przeproszeniem, na  „ Nowej Przeprawie”.


*

Podczas ostatniej (?) Sesji Pan Prezydent powiedział, że Pan Profesor Od Mostów powiedział, że z przeprawą nie jest tak źle, jak piszą media i ci „ którzy pragną wykorzystać w niesłusznej sprawie”. Pan Profesor Od Mostów powiedział dwa dni później, że : „ nie jest tak dobrze, jak mówi Pan Prezydent, a ekspertyza kabli naprężających nie została wykonana i że podtrzymuje swoją opinię o przeprawie”.

*

Nowoczesna z kropką na czele ( to taka partia, która powiedziała kiedyś , że wyobraża sobie lepszego prezydenta niż J. Nowicki)  zapowiedziała, że skieruje sprawę przeprawy do Prokuratury. Zobaczymy. Kiedyś powiedziała, że wygra wybory.

*

Lista konińskich „trafionych” inwestycji sięga PRL-u. Przypomniało się to nam przy okazji zasypywania basenu kąpielowego, który był nieczynny jakieś 30 lat. Czytelnicy wspominają go z nostalgią. Mało kto pamięta, że przyczyną zamknięcia było to, iż wybudowany został w strefie ochronnej ujęcia wodnego. A co !

*

Myślał by kto, że w związku z ogólną sytuacją Radni mają na Sesjach poważne problemy. A jakże… Jak to kiedyś mówiono: „ Radni z troską pochylili się” nad problemem, że część Pań uważa iż jest zbyt mało ulic nazwanych „ po kobiecemu”. Ponieważ kobiety są faktem, a z faktami się nie dyskutuje, Radni podjęli uchwałę, że w tym roku nic, tylko będą ulice, skwery, ronda, ścieżki  rowerowe i parkingi nazywać nazwiskami zasłużonych kobiet. Nie wiem skąd je wezmą. Ulice oczywiście, bo kobiety , na szczęście, są.

*

Nic więc dziwnego, że RFM na swojej stronie napisało iż : „ jest takie miasto w Polsce, w którym dzień Kobiet obchodzi się cały rok.”  Radio podało nawet przykłady: „W przeddzień Dnia Kobiet w Koninie zorganizowano „Dzień urody” w tamtejszym Salonie Fryzjerskim(…). 7 marca w ofercie promocyjnej można wykonać m. in. darmowe badanie skóry głowy, a także dermabrazję czy zabiegi głęboko regeneracyjne przeciw wypadaniu włosów.”.

„ Tamtejszy”  to znaczy koniński.

*

Po wyczerpaniu niewyczerpywalnego tematu kobiet i ulic Radni nie dali za wygraną i poszli w zagadnienia teologiczne. Cała Rada zaczęła się zastanawiać nad problemem ulic „ Maksymiliana Kolbe” i „ Jana Pawła II”. No nie to, że obaj patroni nie są niestety kobietami. Chodzi o to, że w tak zwanym „ międzyczasie” zostali Świętymi co nie odzwierciedlają tabliczki na blokach. Zdania, czy może tak zostać czy nie były podzielone. Zauważono ( czego jakoś nie zauważono przy ulicach kobiet), że zmiana może , a nawet na pewno, pociągnie koszty. I tu radni zatroskali się losem mieszkańców.

Pan Prezydent zapowiedział konsultacje z Proboszczami co wywołało zniesmaczenie części radnych.

*

Z wiadomości dobrych, ruszyła budowa „ronda turbinowego” ( cokolwiek by to nie znaczyło) na skrzyżowaniu Europejskiej i Kolskiej. Gorsza wiadomość jest taka, że mają tam też być dwupoziomowe estakady. Czy znamy już dostawcę kabli naprężających ?

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

jurek Data: 09.03.2018 17:43 ID:9925
Głupkowate teksty Nie robią -źle ,robią też źle
wyborca Data: 10.03.2018 10:06 ID:9926
Piękny felieton!
Józef N. Data: 10.03.2018 15:59 ID:9927
Panie Adamie, pisze pan bardzo ładnie, pewnie jeszcze za czasów komuny Pan się nauczył. Większość tekstów jest bardzo trafnych ale zbyt delikatnych na problem jaki mamy w tym mieście. Nie można pisać na zasadzie, że gdzieś, coś, ktoś tylko konkretnie - ten ktoś zawalił ( już przecież wszyscy wiedzą kto ) i trzeba coś z tym zrobić. Trzeba napisać ile pieniędzy ginie przy takiej inwestycjach jak np. Przeprawa przez Wartę, Przecież jeżeli to miało kosztować np. 35 milionów i przy tym zginęło 5 mln to czy przeciętny obywatel zorientuje się gdzie to się podziało ? Na pewno nie, bo kto mu o tym powie jak wszystko niby działa jak powinno a faktury pokrywają się z ofertą wykonawcy. Tylko jest jeszcze pytanie czy na pewno faktury zostały wystawione zgodnie z kosztami ? Jeżeli tak to dlaczego ten k...
józef N. Data: 10.03.2018 16:04 ID:9928
redakcja nie poinformowała mnie o limicie tekstu w komentarzu
Józef N. Data: 10.03.2018 16:12 ID:9929
a szkoda bo napisałem kilka ciekawych wątków, które nigdy się nie ukażą, już mi się nie chce drugi raz pisać....
Marek Data: 11.03.2018 00:31 ID:9930
józef napisz chłopie, ciekawość mnie zżera

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska