Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 25.03.2019 r. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Ocena: 12
12 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 02.03.2018 19:32

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Czternastym, a więc w zasadzie ostatnim punktem obrad ostatniej Sesji Rady Miasta miała być sprawa : „ omówienia wezwania Wojewody Wielkopolskiego do podjęcia przez Radę uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Skoczylasa”.

Pan Przewodniczący Rady powiedział, że „ sytuacja jest dynamiczna i radny Skoczylas sam złożył mandat”. Większość obecnych na sesji dziennikarzy poszła do domu. A szkoda…


*

 A szkoda, bo zaraz potem Pan Prezydent Nowicki Józef wyjaśnił na przykładach meandry językowe. Powiedział, że ekspertyza, która stwierdziła nieużywalność przeprawy nie jest „ ekspertyzą”, tylko „ hipotezą”. Pieniądze wydane na projekt zagospodarowania bulwarów nie zostały wydane „ na projekt” tylko  „ na koncepcję”. W związku z powyższym wszystko jest OK.

 Na następnym wykładzie proponuję nie zapomnieć o zwrocie  wyburzona synagoga nie jest „wyburzoną synagogą” tylko „ Domem Talmudycznym” Od razu lepiej brzmi.

*

Pan Prezydent Nowicki Józef miał skrywaną pretensję do radnych, którym w dobrej wierze i zaufaniu przekazał „ pełen tekst ekspertyzy” dotyczącej przeprawy. Okazało się bowiem, że - jak mówi Pan Prezydent -  „ Niestety trafiła ona do rąk ludzi, którzy próbują ją wykorzystać w niesłusznej sprawie.”

Jeśli była to dalsza część wykładu językowego to podpowiadamy następujące zwroty: „ idąc na pasku wrogich sił”, „sypią piasek w tryby rozpędzonego postępu”, „ z poduszczeń imperializmu, części wrogo nastawionego kleru i Radia Wolna Europa”.

Jeśli zaś Pan Prezydent mówił serio to po nazwisku, wiecie prawda, pryncypialnie, napiętnować i „ ten pan nie będzie u nas już kupował”.

*

Żeby nie było, że my też jesteśmy zamieszani uprzejmie donosimy , że Pan Prezydent zapewnił iż generalnie nie jest z przeprawa tak źle, a będzie jeszcze lepiej, za wszystko zapłaci wykonawca i już można zwracać się do Wydziału Komunikacji po rekompensaty za objazdy i korki.

Nie no , tak sobie żartujemy z tymi rekompensatami. Swoją drogą Pan Prezydent niepotrzebnie zapewniał. Trzeba było zwalić na Pałasza

*

Radny Majewski zaproponował nietaktownie by sprawę zgłosić do Prokuratury , ale radny Zawilski Jan zręcznie przeszedł do istotnego problemu nazw ulic. Potem omówiono jeszcze sytuację społeczno - polityczną w partnerskim mieście Czerniowce.

*

A propos spraw międzynarodowych. Okazuje się, że nie zakończył się spór graniczny miedzy Koninem a Starym Miastem. Przypomnijmy, że spór wywołał radny Michał Kotlarski, a chodziło o teren pod oczyszczalnią, za który płaciliśmy gminie Stare Miasto coś około bańki.

Teren po miesiącach wojny pozycyjnej przyznano Koninowi, ale ostatnio Stare Miasto sięgnęło po broń strategiczną i zwróciło się o posiłki do Trybunału Konstytucyjnego.

*

Ten radny Sidor to jest jakiś upierdliwy. W punkcie zmiana budżetu wyliczył sobie, że zmniejsza się on o 250 tys przeznaczonych wcześniej na budowę kontenerów na bulwarach, a zwiększa o 200 tys na „adaptację Centrum Informacji Turystycznej”. Radny Sidor zauważył, że gdzieś zniknęło 50 tys. No panie radny… !

*

Po konkursie za 30 tys na zagospodarowanie bulwarów co to go nie można zrealizować bo nie pozwala na to plan zagospodarowania ( przepraszam, ja też tego nie rozumiem ) ogłoszono konkurs na adaptację Centrum Informacji Turystycznej Zarys już jest. Centrum pójdzie na pierwsze piętro, a na parterze , koło ubikacji, zrobi się kawiarenkę. Wyda się na to te 200 tys, które dołoży się do wydanych na ten obiekt wcześnie 1 miliona. Najemcę kawiarenki wyłoni się oczywiście w konkursie. No a gdzie te 50 tys? No panie redaktorze …!

*

Sesja była dość długa ( do godziny 15) więc dla podratowania psychiki radni zabawili się w grę : „ Jarząbek trener klasy I”

Oto co udało się nagrać na magnetofon w szafie Prezydenta:

„ Nie wszystko zależy od Pana Prezydenta. Gdyby tak było, byłoby dużo lepiej.”

„ Pan prezydent jest bardzo inteligentny, więc wie o co mi chodzi.”

„ Jak długo tak będzie, że Pan Prezydent tak się męczy, tak się stara w zastępstwie swoich urzędników”

Mi wychodzi, że jeszcze 6 lat jakieś.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

Na zdjęciu otwarcie przeprawy. To musiało walnąć

Inżynier Data: 02.03.2018 21:52 ID:9886
To musiało walnąć, bo na zdjęciu nie widać, żeby przeprawa była pokropiona.....
wyborca Data: 02.03.2018 22:30 ID:9890
Uwielbiam Pana i Pana felietony!
Jerzy Data: 02.03.2018 23:44 ID:9891
Najwążniejsze, że na razie strzelił tylko jeden kabel i po jego wymianie będziemy mogli się znowu w obu kierunkach przeprawiać.Pamiętajmy jednak, że co miesiąc będzie sprawdzane czy nie strzelił kolejny.Jeśli pęknie przed wyborami to, bęz względu na jakość kontr kandydatów, reelekcji prezydenta Nowickiego raczej nie będzie,
mostowy Data: 03.03.2018 08:37 ID:9896
Ta trójca otwieraczy która stoi i jeden coś ględzi drugi się ogląda czy tego pierwszego słuchają a trzeci nadzorca są winni przyjęcia fuszery na moście.
no red Data: 03.03.2018 10:09 ID:9897
Pan prezydent walczy o polityczne życie.To jego postkomunistyczna formacja wybudowała most Unii Europejskiej.To ,że ten most się sypie ma rangę symbolu.. Precz z postkomuną!!!
wyborca Data: 04.03.2018 08:46 ID:9903
Władza w tym mieście robi co chce a jej notto brzmi.... I co zrobicie? Nic nie zrobicie.
koninianin Data: 04.03.2018 08:53 ID:9904
Może ta przeprawa to będzie dla Nowickiego jego ,, O jeden most za daleko" ? Życzę Koninowi i sobie nowego , mądrego prezydenta, z wizją na Konin 21 wieku.
hanabunda Data: 05.03.2018 17:37 ID:9912
Lepiej nie mozna bylo opisac tego burdelu - O O o .... przepraszam -inaczej ujmujac koninskiego BALAGANU :)
cieńmola Data: 07.03.2018 21:01 ID:9917
świetnie ujęte - pusty śmiech człowieka ogarnia, ale jest to śmiech przez łzy
koninianin Data: 07.03.2018 21:57 ID:9918
Może by tak pokusił się pan o dowcipne sprawozdanie z ka∂ego posiedzenia rady miasta? Na pewno wielu chętnie by przeczytało

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska