Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.05.2018 r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Ocena: 16
16 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 23.02.2018 16:59

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Jak zarządzać to  z głową. Urząd miasta Konina zamówił u pewnego projektanta, który zaprojektował bulwary i toaletę przy nich koncepcję zagospodarowania . Koncepcja zagospodarowania zaowocowała, wykonanymi przez Pana Projektora, projektami kontenerów ,za które wziął niespełna 20 tys. zł. Okazało się, że kontenery i projekt Pana Projektora nie można zrealizować, bo nie pozwala na to plan zagospodarowania przestrzennego.


*

 W desperacji Pan Prezydent postanowił przeznaczyć 300 000 zł, za które miało być wybudowane lodowisko, którego nikt nie chciał wybudować, na  hangar mieszczący wypożyczalnię kajaków. Hangaru też nikt nie chciał wybudować. A nawet gdyby chciał to okazało by się, że nie pozwala na to plan zagospodarowania terenu.

*

Przypomnijmy jednak, że władzom miasta i radnym, którzy się też za władzę uważają, bardzo szybko poszło ze zmianą planu zagospodarowania działek przy Urbanowskiej i Mickiewicza tak, by umożliwić wyburzenie synagogi. No ale to chodziło o coś poważnego, a nie o kajaki na lodowisku…

*

W bibliotece u Dyrektora Janaska, znanego demokraty  jeszcze z czasów pracy w Komitecie Wojewódzkim PZPR, odbyła się prelekcja poświęcona demokracji właśnie. Wykład prowadziła osobiście mi nie znana do tej pory Pani profesor Monika Płatek. Pani Monika pocieszyła zebranych demokratów, że zwolennicy PiS nie są  „odszczepieńcami” lecz ludźmi ogłupionymi przez władzę.

Kilkadziesiąt osób, wśród których było wielu demokratów do szczebla sekretariatu KM PZPR włącznie, wysłuchało jej wykładu na temat demokracji, konstytucji RP, podziału władzy i zagrożeń jakie niesie za sobą dzisiejsza władza i jej zmiany w prawodawstwie. Niestety nie wspominano czasów, kiedy władzę sprawowali zebrani.

*

Co my byśmy zrobili bez „przeprawy bursztynowej”? Okazuje się, że jest zrobiona tak solidnie, że ni cholery nie można wyjąć końcówki tego kabla naprężającego. Pan Prezydent trzyma jednak rękę na pulsie i zapewnił, że wykonywana jest niewidoczna praca polegająca na wymianie pism i opinii.

Wykonawca zapewnił, że ma plan numer 2. Rozbierze kawałek mostu i zrobi objazd. Nadal nie wiemy czy w sprawie mostu zrobi coś Pan Prokurator, ale chyba nie …

*

Ale jaja, jak mawiała Minister Elunia Bieńkowska. Pan Wojewoda Wielkopolski wezwał Radę Miasta Konina do wygaszenia mandatu radnemu Skoczylasowi. Przewodniczący tego gremium powiedział: „ Reakcją Wojewody jestem zdziwiony”. Zawsze, zawsze wiedzieliśmy , że Pan Przewodniczący jest jajcarz, tylko to dla powagi urzędu ukrywa.

*

Posłanka Paulina coś tam Kluska poszła też po bandzie. Uwaga, cytujemy: „Nie uważamy, że Józef Nowicki jest najlepszym kandydatem na prezydenta Konina i zdania w tej kwestii nie zmienimy”. No wiecie ! Jak tak można!  „Nie uważamy”… Acha ! My czyli Kluska i coś tam ?

*

Na zakończenie KONKURS. Ogłaszamy konkurs na nową nazwę „ Przeprawy Bursztynowej”. Cenne nagrody w tym spacer przeprawą z autorem felietonu.

Do zobaczenia

Adam Zagórski

ani Data: 23.02.2018 17:37 ID:9742
Szanowny Panie Adamie !Piękne zdjęcie i trafny napis adekwatny do osoby ale żeby zaraz wyklęta?No chyba że przez sąsiadów z klatki o koty,niezłomna- to chyba raczej złamana przez wyborców.Niepokorna to zgoda bo ni krzty pokory u niej nie widać.
Jerzy Data: 23.02.2018 20:35 ID:9745
Gdyby pani Zofii Itman nie było , to lokalna opozycja totalna byłaby niepocieszona.Na szczęście jest i skutecznie wielu do PISu zraża.A czy pani Zofia wie o tym że zraża swoim zachowaniem zwolenników PISu to już taki pewny nie jestem.Byłby to przejaw samokrytycyzmu której to cechy bohaterka mediów w nadmiarze nie posiada,
An2 Data: 24.02.2018 00:40 ID:9749
Tekst nieco siermiężny, pachnący gebelsem. Zdjęcie fajne i żart kąśliwy
koninianka Data: 24.02.2018 08:55 ID:9750
Ktoś chyba nie słuchał albo nie rozumiał co mówiła Pani Płatek a warto było posłuchać ze zrozumieniem.Należy słuchać mądrych ludzi ale nie wszyscy potrafią się przyznać że nie lubią mądrzejszych od siebie,myślą,że sami są najmądrzejsi.Brawo oby więcej spotkań z ciekawymi ludżmi.
bibliotekarz Data: 24.02.2018 09:30 ID:9751
Zdjęcie rzeczywiście fajne i ten szal spadający ze smukłych ramion w kolorze leninowskiej czerwieni przypomina plakat pt. Kobiety na Taktory.
bibliotekarz Data: 24.02.2018 09:30 ID:9752
Zdjęcie rzeczywiście fajne i ten szal spadający ze smukłych ramion w kolorze leninowskiej czerwieni przypomina plakat pt. Kobiety na Taktory.
bibliotekarz Data: 24.02.2018 09:30 ID:9753
Zdjęcie rzeczywiście fajne i ten szal spadający ze smukłych ramion w kolorze leninowskiej czerwieni przypomina plakat pt. Kobiety na Taktory.
Pio Data: 24.02.2018 10:15 ID:9754
„W rodzinach jecnoplciowych rodzi się więcej dzieci niż w wieloplciowych” prof Płatek
koninianin Data: 24.02.2018 12:59 ID:9757
No ale prezydent Nowicki jest jednak najlepszym kandydatem na prezydenta Konina.Najlepszym ,bo jedynym, w sytuacji gdy kandydat Zofii Itman, czyli Karol Skoczylas, od kilku dni się całkiem zdezaktualizował.
Fama Data: 24.02.2018 13:04 ID:9759
A mnie zdjęcie nie rozbawiło. To, niby żartobliwe porównanie, w moim przekonaniu narusza pamięć o Niepokornych Niezłomnych Wyklętych.
kolo Data: 24.02.2018 13:15 ID:9761
Zaangażowanie pani Zofii Itman w ten szczytny projekt, wobec kontrowersji jakie wzbudza, też rodzi bardzo mieszane uczucia.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska Felieton na weekend - Marsz jaki jest każdy widzi