Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 5
5 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 20.01.2018 10:58

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Niekończąca się opowieść. Most wielu imion , czyli „ Nowa Przeprawa”, „ Trasa Bursztynowa” „ most Europejski” ciągle w naprawie. Most, jak wykazała kontrola, został wykonany niechlujnie i prawdopodobnie ze złych materiałów. Jeżeli uda się go naprawić, a nie jest to takie pewne. Wysoce prawdopodobne bowiem  jest, że w takim samym stanie co zerwany , są pozostałe „ kable naprężające”. Żeby ktoś z mostem nie poleciał do rzeki, eksperci stwierdzili, że trzeba będzie jego stan sprawdzać … co miesiąc ! Nie jest wykluczone, że most trzeba będzie : „ odbudować”.

Mamy już hasło : „Cały Konin buduje swój most „ .


*

Czasami zdarza się nam być sprawiedliwym. Tak, proszę Państwa ! Pan Prezydent Nowicki Józef nie jest winien awarii mostu. Serio. Co prawda związany jest sercem i składką z ekipą, która tym się zajmowała, ale nadzór sprawował poprzedni Prezydent z SLD, niejaki Pałasz Kazimierz.

*

Nie są też prawdziwe pogłoski, że „ kabel naprężający” skorodowała  z pobudek politycznych działaczka konkurencyjnej partii znana jako Zofia. Co prawda posiada ona umiejętności korozyjne, ale to nie Ona. Znów zdarzyło się nam być sprawiedliwym…

*

Tyle na temat „ kto nie”. Wyjaśnił się bowiem sukces tegoroczny konińskiej edycji  WOŚP. Przyczynę rekordu w zbiórce wyjaśnił na drugiej stronie „ Przeglądu Konińskiego” osobiście jego redaktor naczelny. Okazuje się, że Pan Redaktor wpłacił do puszki dwa razy ! I to nie przez pomyłkę. Skromnie przemilczał ile. No ale to łatwo wyliczyć odejmując od wyniku tegorocznej zbiórki sumę zebraną w roku ubiegłym

*

Pan Prezydent wynegocjował z  coraz mniejszym zespołem elektrowni PK ( dawniej PAK), że będzie ten zespół ogrzewał Konin dwa lata dłużej. O jeny ! Jak tak dalej pójdzie to znajdzie się może jakiś inwestor dla Konina.

*

Wójt Starego Miasta wysłał do Naszego Pana Prezydenta list o znamionach arogancji. Nasz Pan Prezydent odpowiedział mu pryncypialnie. Pragnę przypomnieć, że w Kronice średnio towarzyskiej już wiele miesięcy temu proponowaliśmy, żeby najechać Stare Miasto.

Tylko tchórzliwi pacyfiści i niedojdy uważają, że dla świętego spokoju, zgodnie z tradycją, Konin można przenieść na powrót do Starego Miasta.

*

W tej korespondencji szło o to, czy dzieci ze Starego Miasta będą mogły za friko jeździć do Konina.

A wystarczyło się nas zapytać:

-Szanowna Redakcjo konin24.info ! Czy to prawda, że dzieci ze Starego Miasta będą mogły za darmo jeździć do Konina ?

- Oczywiście, że dzieci ze Starego Miasta będą mogły jeździć za darmo do Konina. Tylko po co ?

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)