Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 3
3 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 13.01.2018 11:32

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Jak pod górkę, to pod górkę. W prestiżowym rankingu szkół średnich II LO spadło o 85 pozycji plasując się na 347 miejscu na 500 ocenianych szkół. Zawzięcie goni je II LO . Udało mu się spaść jedynie o 81 miejsc , lecz zajęło 411 miejsce. Najstarsze LO nie znalazło się w rankingu. Coś jest nie tak ?


*

Za to systemy ostrzegania działają rewelacyjnie. Po zderzeniu trzech samochodów na „przeprawie”, którą coraz mniej można tak nazywać, w mieście powstały gigantyczne korki. Policja usiłowała skontaktować się z  dyrektorem ZDM, ale ten przytomnie miał wyłączony telefon.  Korek ciągnący się do Ratusza z zainteresowaniem obserwowali z okien Urzędu jego pracownicy. Sztab kryzysowy nie wysłał nawet SMS-a o czasowym zamknięciu przeprawy. W związku z powyższym zwracamy się z apelem do kierowców. Jeśli już musicie zderzajcie się przed godziną piętnastą.

*

Pan Prezydent otrzymał wreszcie ekspertyzę na temat przeprawy na której, w związku z zamknięciem awaryjnym jednej nitki, zderzają się samochody. Teraz już w zasadzie wie, że to co miało trzymać puściło, a to co miało puścić trzymało. Wiadomo też już , że most jest do, to znaczy źle wybudowany i awarie mogą być częstsze. Tyle to i my wiemy. Nikt nie wie kiedy zostanie naprawiony i czy po naprawie będzie można nim jeździć. Ot tak sobie żyjemy…

*

Pan Prezydent Nowicki Józef wziął udział w konferencji w samej Warszawie. Dowiedział się, że podpisane zostały dwie pierwsze umowy inwestycyjne. Z  Limanową i  Nowym Sączem. Pan Prezydent wyraził na  swoim facebookowym profilu nadzieję, że „ kiedyś przyjdzie kolej na Konin”.

Nic to. Najważniejsze, że Pan Prezydent szczęśliwie wrócił z Warszawy i nie jechał przeprawą.

*

Zapomnieliśmy wspomnieć. Radny Wiesław Wanjas, przy okazji debaty o zabytkach stwierdził, że radni, w sprawie zgody na zagospodarowanie terenu w wyniku której wyburzono synagogę: „ zostali oszukani”. Zdecydowanie zaprzeczył jego słowom radny Sławomir Lachowicz. Oczywiście przypadkiem jest, że ten ostatni wybudował obok synagogi, w miejscu mykwy, swój sklep.

*

My tam pamiętliwi nie jesteśmy, ale straaaasznie dawno temu Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie wyburzenia synagogi. Co prawda pod drobnym zarzutem „ przekroczenia uprawnień” a nie dajmy na to korupcji lub niszczenia zabytków, no ale może by wypadało, żeby ludzie się dowiedzieli co dalej ? To znaczy czy można bezkarnie wyburzać czy nie ?

*

Jakieś pół roku temu głośno w mediach było o jednej Pani Kierowniczce z Urzędu Miasta, która podejrzana była , że wzięła za cos tam prodiż i rowerek czy jakoś tak. No i cisza, a przecież to może być pomówienie, prawda, Panie Prokuratorze ?

*

Ściskam wszystkich fiskalnie w Nowym Roku

Adam Zagórski

muzyk Data: 13.01.2018 14:25 ID:9605
Jakaś pani radna bynajmniej nie miejska tylko znacznie wyżej siedząca kupiła działkę w Wilkowie i to taniutko jak na radną przystało.Myśleliśmy że organy ścigania się tym zajmą,ale albo organy od tego ścigania się rozstroiły albo radna zagrała na ich klawiaturze?
muzyk Data: 13.01.2018 14:25 ID:9606
Jakaś pani radna bynajmniej nie miejska tylko znacznie wyżej siedząca kupiła działkę w Wilkowie i to taniutko jak na radną przystało.Myśleliśmy że organy ścigania się tym zajmą,ale albo organy od tego ścigania się rozstroiły albo radna zagrała na ich klawiaturze?

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)