Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 4
4 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 29.12.2017 16:10

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

No i doczekaliśmy się. Wreszcie znana jest przyczyna awarii mostu na przeprawie. Przyczynę wyjaśnił sam Pan Prezydent Józef Nowicki.

To co miało trzymać - powiedział -  puściło, a to co miało puścić - trzymało”. Super, my też lubimy jaja.


*

A propos jaj. W styczniu, czyli zaraz, drożeje opłata za podróż  autostradą z Konina do wojewódzkiego miasta Poznań. Najpierw kolej, potem komunikacja zastępcza, potem przeprawa, teraz autostrada… Chcą nas wydusić.

*

Musimy mieć wrogów. Ledwie kogoś w Kronice średnio towarzyskiej pochwalimy, od razu ktoś się Go czepia. Tydzień, czy dwa temu pochwaliliśmy pewną radną, że nie zabiera głosu na sesji co wpływa korzystnie na jej przebieg. Od razu jacyś wrogowie ludu, a może , jeszcze gorzej, wrogowie kobiet i seksiści  wyciągnęli, że Pani Radna dostaje marne kilkadziesiąt tysięcy złotych z kasy miasta na swoją działalność, społeczną w końcu.

No cóż, nikt nie jest idealny…

*

Rozgorzała dyskusja na różnych forach na temat piękności tegorocznych dekoracji świątecznych w mieście Koninie. Jacyś nawiedzeni mieszkańcy uważają, że dekoracje są, a jakoby ich nie było i jest brzydko. Urząd Miasta i radni koalicji rządzącej twierdzą, że ładniejszych dekoracji nie widzieli. I to jest możliwe.

*

Rolnicy, którzy mają krowy skrzyknęli się przed Spółdzielnią Mleczarską w Koninie, bo dowiedzieli się, że zgodnie z prawem spółdzielnia jest ich własnością, czyli spółdzielców. Postanowili więc zaraz wywalić Prezesa i zmienić Radę Nadzorczą. Jeżeli na postanowieniu nie skończą jest szansa, że druga ( po SM Zatorze) spółdzielnia zostanie odzyskana przez spółdzielców. Krowy maja to w nozdrzach, ale warto spróbować.

*

Jak pech to pech. Nowiutki autobus miejski, który chciał pokazać Pan Prezydent Nowicki mieszkańcom, wjechał na latarnię.  Czasami tak jest, że wszystko się pie, psuje.

*

A tak poza tym, nie licząc zwłok znalezionych w Warcie i podobnych w lesie nic na działkach się nie dziej. I oby tak było dalej.

Czego na nowy 2018 rok życzy Państwu

Adam Zagórski

fot. dzięki uprzejmości LM Konin

 

mis Data: 29.12.2017 16:31 ID:9553
A mnie interesi co z działką pewnwj wysokiej (stanowiskiem nie wzrostem)radnej kupionej okazyjnie od miasta w Wilkowie?Czyż by to POszło w zaPOmnienie?
xyz Data: 29.12.2017 19:01 ID:9554
A mnie interesuje, jak się ma działalność gospodarcza przewodniczącego w odniesieniu do jego mandatu? W Kole podobną sprawę załatwiono w trymiga! Nikt nie potrafi złożyć wniosku w tej sprawie? Na po nie ma co liczyć, bo to też ubabrane!
koninianin Data: 29.12.2017 19:33 ID:9556
A mnie interesuje kiedy wreszcie zmieni się w Koninie prezydent.Niech będzie o połowę młodszy i mądrzejszy.
Lordbasia Data: 30.12.2017 20:13 ID:9562
Panie Prezydencie prosimy zainteresować się osiedlem Piłsudskiego zagospodarowaniem ,tu też ludzie mieszkają, market ,kino coś dla ludzi by się przydało.My mieszkańcy bardzo prosimy o nas nie zapominać.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)