Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 26.04.2018 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Ocena: 5
5 0

Felieton na Święta - Kronika średnio towarzyska

Konin 22.12.2017 14:14

Felieton na Święta - Kronika średnio towarzyska

Powinienem nie pisać tej kroniki. No nie, żeby wcale, ale przynajmniej nie przed Świętami. ( Dla mniej zorientowanych, przed Świętami Bożego Narodzenia). Wybzdyczam się co tydzień i wyzłośliwiam, a tu jakoś nie wypada. Przecież w wigilię nie tylko politycy, ale i dziennikarze mówią ponoć ludzkim głosem. Szukam, więc szukam na gwałt, co tu napisać miłego, takiego by nikogo nie urazić. Kto szuka, ten znajdzie.


*

Taki , na ten przykład, radny Korytkowski Piotr, podobnie jak ja , po dwóch latach nabzdyczania się na partię rządzącą ze szczególnym uwzględnieniem jej prezesa, przy okazji omawiania nowego budżetu miasta, powiedział: „Trzeba pamiętać, że dobry wynik ubiegłorocznego budżetu i optymistyczne plany na rok przyszły, to w dużej mierze wpływ programu Rodzina 500 +. „ Cytuję z pamięci ( czyli tego czego nie mam) , ale wydźwięk był właśnie taki. No, no, no...

*

Ale to nie koniec pochwał. Radny dwojga imion Nowak przez 20 minut walczył na sesji rady o konińskie zabytki. Trzy razy próbował mu przerwać Pan Przewodniczący Steinke Wiesław, ale nie dał rady ! Co prawda z tego wszystkiego Radny Nowak nie zdołał się dowiedzieć, gdzie zniknęło z ewidencji miasta 150 zabytków, no ale nie wszystko na raz.

*

Pan prezydent też mnie ucieszył. Postanowił bowiem wybudować przy bulwarach, obok CKU, hangar na kajaki. Może wreszcie bulwar nad rzeką zacznie mieć związek z wodą. Co prawda, nie do końca wiadomo, czy w hangarze będą kajaki, ale jakby co, to proponuję Panie Prezydencie, zamiast wydawać pieniądze na „ kontenery” , kupić kajaki i jeszcze takie rowery wodne napędzane małymi silniczkami Hondy. Nie żartuję. Stoi takich dziesięć przy bulwarze w Bydgoszczy.

*

W ramach pochwał Pana Prezydenta, pragnę donieść, że przestał przed sesją obcałowywać na powitanie urzędniczki. W przedświątecznym nastroju pragnę oświadczyć:  Jestem zobowiązany, jednak jeśli to stanowi dla Pana znaczący dyskomfort, to niech Pan całuje. A co tam…

*

Radni , wszyscy zresztą, zachowali się przed Świętami ładnie i miłosiernie nie podejmując uchwały o „ specjalnej kontroli komisji rewizyjnej”. Mówi się co prawda, że stało się tak dla tego, że kontrola, w pierwszym wariancie, dotyczyć miała radnego Skoczylasa, a w wariancie ostatecznym, wszystkich radnych, ale my nie dajemy wiary takim wrogim podszeptom.

*

Z wieści pozytywnych jest jeszcze ta, że jedna z radnych zabrała na sesji głos, choć rozsądnie nie czyniła tego do tej pory. Nie wiem co powiedziała, bo byłem zbyt zaskoczony samym faktem.

*

Warto tez odnotować, że radni w nowym budżecie przyznali na kulturę 2 procent, czyli tyle co w roku ubiegłym. Że co ? Ze mogli więcej ? No pewnie, ale mogli też nic nie dać, prawda ?

Zresztą Pani Radna Streker Dembińska powiedziała, że kultura w Koninie wprost się przelewa, więc też miło.

No a teraz, nie wiem, jak Państwo, ale ja idę ubierać choinkę. Jeszcze tylko wszystkim, którzy czasami czytają Kronikę, złożyć pragnę serdeczne życzenia.

Kochani, Bóg stał się człowiekiem. Radujmy się, kochajmy siebie wzajemnie i nasze Kochane Miasto.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska