Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 8
8 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 16.12.2017 11:01

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Pracowity tydzień spędził Nasz Pan Prezydent. W związku z narastającym problemem komunikacyjnym spotkał się na konsultacjach z przedszkolakami, hodowcami gołębi pocztowych i klubem cyklistów. Z hodowcami gołębi pocztowych i cyklistami omawiano zastępcze formy komunikacji ze światem zewnętrznym.

A z przedszkolakami ? Różnorodne aspekty darmowej komunikacji miejskiej dla dzieci.


*

Mimo oczywistej pracowitości Pan Prezydent Józef Nowicki wyraźnie ma w Urzędzie wrogów, co mu specjalnie źle podpowiadają.

Ostatnio wymyślili, żeby od strony podwórza ( tak, tak, tam gdzie jest wejście dla niepełnosprawnych)  założyć szlaban. Idea z pozoru słuszna, bo każdy petent  przechodząc pod szlabanem, będzie bił niskie, należne Urzędowi pokłony. Podstępność wrogów Pana Prezydent ujawnia się, gdy petent będzie przechodził pod szlabanem opuszczając Urząd. Proponujemy wprowadzić nakaz by wychodzić tyłem, czyli cofając się w ukłonach.

*

Odbyło się spotkanie poświęcone 64 próbie rewitalizacji bulwarów. Ich projektant, który zresztą olał spotkanie, za marne, dodatkowe  20 tys. zł. wymyślił, że postawić trzeba na bulwarach trzy kontenery. Urząd zapłacił mu za mało, bo nie wymyślił, co ma być w tych kontenerach. A jak nie wiadomo co, to będzie piwo. Za następne 20 tys. mogę wymyśleć wypożyczalnię kajaków. Mówi się ( zobacz zdjęcie ) , że bulwarami interesuje się też tajemniczy inwestor z kosmosu.

To już nie z Chin ?

*

Z życia partii rządzącej. Doszło do oburzającego ekscesu ! Poseł Witold Czarnecki komentując przegrane wybory Zofii Itman oświadczył, że: „ Prawo i Sprawiedliwość stawia na młodość.”

Wydaje nam się, że wypowiedź podkreślająca wiek Pani Zofii jest seksistowska, oburzająca i …….. ( wpisać wybrane przez siebie określenie) . Myślę, że stanowisko w tej sprawie powinny zająć jakieś „ Koniny miastem kobiet” i inne stowarzyszenia płciowe protestujące w obronie kobiet przed Domami Centrum. No bo przecież nie zabiorą głosu w sprawie przyrównania dziennikarki przez „ obywatela RP” do ” k. pod latarnią.”

*

 Mamy kompleksy, że zajmować się musimy tylko Koninem, który pojawia się w krajowych mediach głównie za sprawą jakiegoś pobicia czy porwania. Tymczasem bywają takie szczęśliwe chwile, że „ wielki świat” przychodzi do nas . Tak było z niejakim Towarzyszem Rozenkiem Andrzejem, który przyjechał do Konina osobiście spotkać się z aktywem partyjnym i  towarzyszami z byłej bezpieki.

Przy wypełnionej Sali Towarzysz Rozenek Andrzej  agitował płomiennymi słowy rozleniwionych nieco Towarzyszy z SB do czynu, czyli do nękania członków PiS i wyciagnięcia wreszcie ukrytych teczek

ukazujących bezmiar podłości opozycji lat osiemdziesiątych.  „ Wracajcie do pracy !” wołał na koniec Towarzysz Rozenek Andrzej.

Zebrani Towarzysze z bezpieczeństwa i aktywiści SLD postanowili zamówić obraz olejny: „ Rozenek w Koninie” i powiesić go obok wiszącego już obrazu „ Lenin w Poroninie”.

Podobno podżeganiem do czynów przestępczych zając się ma konińska Prokuratura, ale dopiero wtedy gdy skończy śledztwo w sprawie zburzenia synagogi.

*

Zupełnie bez związku z poprzednią informacją. Pan Prezydent Józef Nowicki jakieś dwa lata temu deklarował swoje odejście z Partii i zostanie prezydentem bezpartyjnym. Ponieważ Pan Prezydent Józef Nowicki skąpy nie jest dalej płaci składki członkowskie w SLD. I słusznie.

Po pierwsze Pan ( Towarzysz ? ) Nowicki Józef płaci składki jako Nowicki Józef , a nie jako prezydent.

Po drugie, zawsze deklarował, że ma serce po lewej stronie, co nie jest anomalią.

Po trzecie staż leci, a po czwarte … wielkie mi też składki !

Do usłyszenia ( mam nadziej) za tydzień

Adam Zagórski

fot. Jerzy Sznajder

graficzny Data: 21.12.2017 18:49 ID:9540
Fajna grafika

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)