Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 3
4 1

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 02.12.2017 09:19

Felieton na weekend -  Kronika średnio towarzyska

Uwielbiam pisać o sukcesach. Wiadomości takie nie dość, że tchną optymizmem, pobudzają do działania, to jeszcze mile są widziane przez tak zwanych decydentów, co bardzo lubimy.  No i nadarzyła się okazja. Konin , a i powiat pobiły rekord w bezrobociu. Taki powiat kępiński, osiągnął marne dwa procent bezrobocia, wolsztyński zaledwie 1,8 proc, Poznań nie popisał się swymi 1,5 procentami, a Konin proszę !  8,2 proc przegrywając tylko z powiatem konińskim (11 proc).

Goni nas powiat złotowski, ale damy radę !


*

Teraz zagadka, czyli, jak się mówiło za moich czasów : „ łamigłówka”.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni z Panem Przewodniczącym konsekwentnie poszukiwali brakujących , ich zdaniem, 10 - 12 tysięcy mieszkańców, którzy gdzieś zaginęli. Obecnie , według spisu odbioru odpadów komunalnych mieszka w Koninie 62 tys. mieszkańców.  Kto potrafi wyliczyć, jakie by było bezrobocie, gdyby znalazło się te 12 tysięcy /

*

Zawsze mnie dziwiło, że Urząd Miasta Konina pozwala na takie bezhołowie, by na parkingu przy wyżej wymienionym Urzędzie, obok urzędników, parkowali jacyś petenci. Wreszcie, podobno ma to się skończyć. Jak dowiadujemy się ze źródeł średnio poinformowanych przed wjazdem na parking  zainstalowany ma być szlaban, domofon, kamera i tabliczka z napisem „ Miasto dostępne”.

*

W tej sytuacji, oraz ze względu na ogólne kłopoty komunikacyjne Konina, jak należy zachował się Pan  Zastępca Prezydenta Miasta Sławomir Lorek. Podobno postanowił dojeżdżać do Urzędu na koniu.  Słuszne to i jakże symboliczne.

*

Po tym, jak Żelaznej Kanclerz Zofii Itman, poseł Witold Czarnecki odebrał klucze od swojego biura nic nas nie zaskoczy. Tym bardziej nie zaskoczyło nas, że w tej smutnej dla Pani Zofii, Biura i Kluczy chwili , radni postanowili po raz kolejny zastanowić się czy nie odebrać mandatu prawej ( lub lewej - dokładnie nie wiadomo) ręce Pani Zofii, radnemu Skoczylasowi. Chodzi z grubsza o to, że Pan Skoczylas, za pomocą swojej firmy, wykonywał jakieś prace na rzecz miasta, co zdaniem jednych jest niedozwolone, a innych wręcz przeciwnie.

Radni , jak na razie nie podjęli decyzji.

Mnie dręczy jeszcze jedna kwestia. Jeśli by si8ę okazało, że Pan Radny zawarł  niedozwoloną umowę o dzieło z tak zwanym „ Miastem”, to jakie konsekwencje ponosi druga strona tej umowy. No bo jeśli „ Miasto” zawarło umowę niedozwoloną ( czego wykluczyć nie można), to :

- albo urzędnicy są absolutnie niekompetentni,

- albo ktoś kogoś chciał skorumpować

- albo ktoś kogoś podpuścił, żeby mieć „haka”

W tej sprawie Radni się nie zastanawiali. I ja ich rozumiem . Strach pytać…

*

Aha. Jeszcze jedno. Radni przegłosowali, że ceny wody zostaną utrzymane w obecnej wysokości przez dodatkowe 3 miesiące. Dlaczego ? Bo potem firma przejęta zostanie przez konsorcjum „ Woda Polska” i ewentualne podwyżki nie pójdą już na konto ( wyborcze) radnych tylko żal będziemy mieli do Pani Premier.

*

Pamiętacie, jak kilka miesięcy temu  Prezydent Słupska oświadczył w wywiadzie dla zaprzyjaźnionego medium, że chętnie spotkałby Pana Prezydenta Nowickiego ?  Nie wiem , jak tam dalej było, ale autobusy dla miasta kupujemy w Słupsku.

No i to by było na tyle…

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

 

derkacz Data: 02.12.2017 11:04 ID:9432
W meritum się nie wtrącam, bo każdy niech sobie sądzi, co sobie sądzi. Ale nie mogę milczeć jako Polak i patriota urażony w uczucia. "Nie dość" - pisze się osobno, "aha" - pisze się przez samo h, "spotkałby" - pisze się dla odmiany razem, a ceny "utrzymane na obecnej wysokości o dodatkowe 3 miesiące" - w ogóle się nie pisze. O przecinkach wstawianych losowo nie wspomnę. Kochajmy Polskę wraz z jej pięknym językiem.
Adam Zagórski Data: 02.12.2017 11:45 ID:9433
Święta racja
zniesmaczony Data: 02.12.2017 13:31 ID:9434
Wielce szanowny panie Adamie pomijam pisownie gdyż sam mam z nią kłopoty.Interesują mnie natomiast dalsze posunięcia w konińskim PISie bo jakoś nie mogę się doczekać oczyszczenia szeregów z wszelkiej maści TW SB i ORMO kundli którzy chcą teraz cichutko zmienić pana.Całe tabuny czekają u klamek.Nie zapominajmy o starej maksymie która mówi:Jak się kłaniasz jednemu to na tego z tył wypinasz-no wiecie co.
mieszkaniec Konina Data: 02.12.2017 13:49 ID:9435
Nie bronię Pana Krzysztofa, ale to dziennikarz ze starym wytrawnym warzyatem, więc stąd ten język. Dzisiaj nagminnie używa się słów: wydarzenie, dzieło i to mi się bardziej nie podoba.
mieszkaniec Konina Data: 02.12.2017 13:50 ID:9436
powinno być "warsztatem"
Krzywa Phillipsa Data: 02.12.2017 13:58 ID:9437
To proste. Przyjąłem dla ułatwienia, że te 12 tysia zaiwania na czarno na zachodzie. Gdyby wrócili i zasilili szeregi bezrobotnych wyszło by nam 23,10% bezrobocia. Czyli średnia norma Balcerowiczowska z okresu upadku Wałbrzycha.
kóń Data: 02.12.2017 19:08 ID:9439
Mógł by chociaż tego konia wyczyścić.Wyfiokowany paniczyk na brudnej szkapie.Gdzie obrońcy praw zwierząt?
koniuszy Data: 02.12.2017 19:47 ID:9441
Normalnie Mieszałek na Kasztance. Proszę się nie śmiać - jaki Mieszałek taka Kasztanka.
Fama Data: 02.12.2017 19:51 ID:9442
"łaska pańska na pstrym koniu jeździ" ;)

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)