Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 3
4 1

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 17.11.2017 13:00

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Pani Zofia Itman przestała być dyrektorem biura poselskiego , posła Witolda Czarneckiego ( widzieliśmy Go kiedyś w Koninie. A może nie ? ). W wypowiedzi na ten temat Pani Zofia  oświadczyła , że : „Uważam, że dziesięć lat to jest bardzo dużo. „

Jak nigdy zgadzamy się z Panią. Gorzej, że Pani Zofia Itman zapowiedziała iż : „Cały czas razem będziemy pracować na rzecz miasta. Przygotowujemy się do wyborów samorządowych. Mam ambicję, żeby zrobić coś dobrego dla Konina. Nie wycofuję się z polityki.” To już brzmi , jak groźba…


*

Żona naszego ulubionego Przewodniczącego Rady Miasta, Pana Doktora Steinke Wiesława chciała podratować budżet miasta i kupić przychodnie lekarską na Chorzniu. Miasto nawet i owszem, ale coś tam pokręcili i przetarg, który miała wygrać ( albo nie ) zona Pana Przewodniczącego nie doszedł do skutku. Na ostatniej sesji Pan Prezydent bronił rzeszę swoich urzędników, przed zarzutami nieróbstwa i niekompetencji. A tu taka wtopa…

*

W ogóle z tymi przetargami miejskimi coś jest niepoukładane. Dawniej było wiadomo kto , co, za ile i dlaczego i na ile przed wyborami. Teraz miasto chce wybudować trzy parkingi i nie ma chętnych. Chce wybudować lodowisko, jak na razie zgłosił się jeden, z Hiszpanii, ale miasto nie przyjęło oferty. Jasne, jak jest z Hiszpanii to niech buduje plażę w Gosławicach.

*

Już myśleliśmy, że mamy newsa . Wydawało nam się, że odkryliśmy zapomniane lotnisko pod Koninem, które to lotnisko, jak nic, uczyni nas potęgą na Jedwabnym Szlaku. Okazało się, że nie jest to lotnisko, lecz Konińskie Tereny Inwestycyjne, Strefa Inwestycyjna czy coś jeszcze bardziej fantastycznego, a że wygląda jak lotnisko ? No bo nie ma i w dającej się przewidzieć przyszłości, nie będzie miała dróg dojazdowych. Same pasy startowe wznoszone pracowicie przez kolejne kadencje kolejnych prezydentów SLD. Ale przynajmniej wyjaśniło się co to jest start up. Jak jest pas startowy, to musi być i start. ( rzuć łaskawie okiem na zdjęcie pod felietonem).

*

Media doniosły, że zremisowaliśmy z Amerykanami w zawodach na zrzucanie czegoś i celność lądowania. No ! Niech Jankesi poczekają, jak Macierewicz kupi samoloty !

*

A propos prężenia muskułów .Prawdziwy cukiereczek !

 Ni stąd ni z owąd radny dwojga imion Nowak wyzwał na pojedynek bokserski radnego Michała Kotlarskiego. Panowie, zamiast natrzaskać sobie w kuluarach Sali sesyjnej, chcą zrobić gale bokserską. Dokładnie to Pan radny Nowak, bo Pan radny Kotlarski czujnie odłożył spotkanie na połowę kwietnia. Mówi się, że studiuje Kodeks Honorowy Boziewicza pod kątem „ kto jest zdolny do żądania i dawania satysfakcji honorowej”.

Dokładnie nie wiadomo z jakich powodów radny Nowak chce się bić z radnym Kotlarskim. Jak pisał Mickiewicz, „ takie to były rozrywki w owym czasie”.

*

Rozmawialiśmy o moście z pewną Panią z Politechniki Poznańskiej, która „ jest od mostów”. Właściwie to nie rozmawialiśmy, bo Pani powiedziała tylko: „ Mostów nie buduje się na dziesięć lat”.

Jasne, miał być na dwanaście i rozlecieć się dopiero po wyborach…

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

tereny

sisi Data: 17.11.2017 13:28 ID:9362
POdobno ma być reaktywacja lokalu kontaktowego SB ps. Dworzec i szukają dysponenta-dyrektora i może tam co niektórzy będą pracować wraz z rodziną.
Info Data: 17.11.2017 15:12 ID:9365
A dlaczego POdobno, a nie PiSobno ?
koninianin Data: 17.11.2017 15:57 ID:9366
No to pani Zofia Itman obdaruje teraz Konin w dwójnasób wszystkim co ma najlepsze, czyli sobą.Do obsadzenia będzie niedługo fotel prezydenta.Powinna się koniecznie zgłosić.Jedyna okazja dowiedzieć się podczas głosowania ile osó ją w Koninie poważa.Jeśli ma w tej sprawie jakieś złudzenia.
@ Data: 17.11.2017 21:50 ID:9368
Pani Zofia przestała być dyrektorem biura hmmmmmmmmmmm-czas najwyższy!
@ Data: 17.11.2017 21:50 ID:9369
Pani Zofia przestała być dyrektorem biura hmmmmmmmmmmm-czas najwyższy!
wyborca Data: 18.11.2017 20:01 ID:9372
Uwielbiam Pana felietony!!!

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)