Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 4
4 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 11.11.2017 08:42

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Towarzysze z SLD ( taka partia) zastanawiali się ostatnio kogo wybrać na swojego I Sekretarza. Dwaj poprzedni zrezygnowali. Kogo by tu doradzić .. ?

Janaszek nie, bo dyrektoruje Bibliotece, Dziamara nie bo jest wójtem w Rychwale, Streker Dembińska nie, bo jest dyrektorem „ spalarni”, Szymczak nie bo kieruje wodociągami, Pałasz w sejmiku….

A tak nawiasem, Koninem rządzi bezpartyjny prezydent, w radzie SLD ma znikomą ilość radnych, a wszystkie prawie stanowiska obsadzone są przez SLD. To ci organizacja !


*

Erupcja uczciwości. Jeden z portali oburzył się, że Prezydent Nowicki Józef daje mu pieniądze z kasy miejskiej za wywiady z sobą.

Po pierwsze , można nie brać, bo naszemu kochanemu Panu Prezydentowi wywiady należą się jak psu micha

Po drugie, co to też za pieniądze ? 16,5 tysiąca ? Za taką przyjemność? W gabinecie, na tramwaju wodnym, na bulwarze… Dopłacać by można

No taki PK, to przynajmniej  za chwalenie Urzędu przytula 48 tys.. A my, co tak mało ? Tyle piszemy o Panu Prezydencie !

*

Patriotyczni inaczej. Radni Zagórowa nie zgodzili się na ustawienie przy Dużym Rynku głazu z popiersiem Marszałka Piłsudskiego. Następnie poszli świętować Dzień Niepodległości 11 listopada na Duży Rynek. Dużżży wyczyn !

*

Święta, święta i po świętach. Pan Prezydent zapowiedział, że od 13 listopada ( co oni z tym 13 ? ) wrócą opłaty za bilety MZK w Koninie. Winien podobno nie jest most, ani Pan Prezydent tylko Unia, która na coś tam nie pozwala.

*

A tak przy okazji, czy Pan Profesor od zarwanych mostów nadal bada przyczynę zarwania się mostu na „ lewej przeprawie”  ? Bo jakoś cisza…

*

No właśnie. Pan Prezydent zatroskał się bardzo losem bezdomnych bo już zabrakło miejsca w noclegowniach, a zimy jeszcze nie widać. No ale szczerze mówiąc trzeba było to przewidzieć. Przecież Konin się rozwija !

*

A tak w ogóle , Wszystkim, którzy wywiesili biało czerwone flagi składam serdeczne pozdrowienia. Cieszmy się Niepodległością !

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

Gość Data: 11.11.2017 10:48 ID:9310
W Rychwale jest burmistrz a nie wójt, jeżeli pańska wiarygodność i rzetelność jest adekwatna do wiedzy to może czas zmienić pisanie felietonów na bajkopisarstwo!
zax Data: 11.11.2017 12:23 ID:9311
Jaka różnica czy czerwony krasnalek ma czapeczkę z POmPOnikiem na lewe uszko cy na prawe uszko,ważne że jest czerwony.
Pfff Data: 11.11.2017 21:10 ID:9316
Ten Zagórski za dużo sobie pozwala, ale i tak prawie nikt go nie czyta..

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)