Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 9
9 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 28.10.2017 10:56

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Nasi komentatorzy, a właściwie jeden komentator, napisał , że jesteśmy „ przesyceni pesymizmem”. Postanowiliśmy to natychmiast naprawić i przerobić wszystkie teksty na „optymistyczne”. I tak na przykład, w ubiegłym tygodniu zamieściliśmy taki „pesymistyczny” tekst :

„ I tak największą tajemnicą pozostaje „ lewa przeprawa przez Wartę”. Ciągle nie wiadomo dlaczego dziesięcioletni most się rozleciał. Nie wiadomo czy w ogóle da się go naprawić, nie wiadomo co z drugą nitką, nie wiadomo kto za to odpowiada. I tak trzymać !”

W dzisiejszej, optymistycznej wersji brzmi on:

„I tak największą tajemnica pozostaje wschodnia nitka przeprawy przez Wartę”. Warto podkreślić, że „Przeprawa” przez dziesięć lat funkcjonowała bezawaryjnie, a mimo dzisiejszej  usterki , 50 proc przeprawy nadal jest sprawne. Władze miasta i odpowiednie służby wstrzymują  się ze zbyt pochopnym przewidywaniami  na temat przyczyn usterki i terminu jej usunięcia ”.

Od razu lepiej i tak trzymać !


*

Zresztą optymizmem wieje z każdej szpary. Pewna radna Sejmiku Wojewódzkiego uruchomiła w Koninie tanią linię sprzedaży działek miejskich. Tak mniej więcej 10 arów za 44 tys. brutto. Mało tego, heroiczna radna poświęciła się i na próbę sama kupiła jedną działkę. Kto bogatemu zabroni…

*

Zresztą nie tylko wspomniana Radna wykazała się heroizmem. Podobno jej prawa ręka w radzie miasta,  też się poświęcił i - cokolwiek by to znaczyło - za pomocą swojej firmy dokonał „ ozonowania” w jednej z konińskich szkół, a następnie , na bis, opryskał czymś komary w parku. Faktem jest, że zrobił to za pieniądze miejskie, no ale bez przesady !

*

Radni też się postarali. Nazywa to się zmiana wysokości stawek podatkowych za nieruchomości, pojazdy mechaniczne i psy (?). Ponieważ nic to nie mówi, mamy dla Państwa szyb ki konkurs. Pytanie brzmi:

Radni Miasta Konina:

  1. Obniżyli stawki podatkowe
  2. Podnieśli stawki podatkowe
  3. Jak zwykle nie mam zdania

Odpowiedzi przesyłać można na adres Rady Miasta Konina.

*

Posłanka Nowoczesnej , no żebym nie pokręcił…,  Paulina Hennig-Kloska.  (Uf, udało się !) powiedziała, że nie poprze w wyborach Prezydenta Nowickiego. Nie lubimy Pani Pauliny coś tam…

*

A taki poseł PO Tomasz Nowak - o proszę :

„ Oparty o racjonalizm, czyli o logikę wyborczą, preferencje wyborcze i poparcie, a te wynikać będą z sondaży. U nas nic nie jest zamknięte, wszystko jest otwarte. Nie chciałbym narracji, że jesteśmy na kogokolwiek skazani. Nie! Jesteśmy skazani na siebie, na partie polityczne i organizacje pozarządowe, które skupią się wokół jednego kandydata”.

 Czyli co ,  że poprą czy nie ?

*

Prezydent przymierza się do zamknięcia ostatniego wyjazdu z miasta. Kalkuluje, żeby przebudować skrzyżowanie Kolskiej z Warszawską. Wtedy z Konina uciec będzie można już tylko samolotem.

*

No i sprawa najważniejsza. Przed rozpoczęciem Sesji Pan Prezydent nie całował kierowniczek wydziałów. No nie to, żeby nas posłuchał. Po prostu się spóźnił…

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

Ilustracja Jacek Yerki

pamięć Data: 28.10.2017 13:25 ID:9267
Ciekawy jestem czy ten portal czytają prokuratorzy konińscy i czy wyciągają z tego właściwe wnioski oraz czy sprawdzają informacje o poczynaniach biznesowych radnych.
bez zmian Data: 28.10.2017 14:06 ID:9268
Pani radna ze swoim podnóżkiem wprowadza w życie dobrą zmianę po swojemu.
kolo Data: 28.10.2017 19:21 ID:9269
Pan redaktor w formie.Kolejna porcja cotygodniowej ironii w sosie lokalnym i z panią Zofią w roli wisienki i tortu.
vw Data: 28.10.2017 22:32 ID:9270
Proponuję ten artykuł uznać jako zeznanie sygnalisty z całym dobrodziejstwem inwentarza.
Jerzy Data: 30.10.2017 13:48 ID:9271
W Koninie bez zmian .Chociaż jak miasto już całkiem się zakorkuje to może nawet tutaj mieszkańcy zapragną żeby coś się zmieniło?

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)