Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 7
7 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 13.10.2017 10:52

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Dawno nic nie rozbierali. No to będą. Rozbierać będą dworzec kolejowy. No nie na zawsze. Ale póki co pasażerowie czekać będą na komunikację zastępczą ( no bo przecież na dworcu kolejowym pociągów nie ma) w kontenerach z toaletą.


*

Ale w nowym dworcu będzie dużo fajniej. Jakieś 5,5 tys metrów kwadratowych zajmą sklepy. Jakieś 800 metrów (20 x 40) kwadratowych dworzec . W tym bar, salonik prasowy, kasy i toalety.  No pewnie, jak nie ma pociągów to wystarczy.

*

Za to będzie sto miejsc parkingowych na dachu dworca i 180 w okolicy. Razem 280. Na dworcach i centrum handlowym pracować będzie jakieś 250 osób. Zapytaliśmy, co zrobić , jak przyjadą do pracy samochodami? Usłyszeliśmy, że : „ Będą sobie musieli szukać parkingu gdzie indziej”. Nie usłyszeliśmy gdzie…

*

Konin restart - to   . właściwie nie wiemy. Takie spotkanie podczas którego szereg osób „ progresywnych i prorozwojowych” dyskutuje, jak tu w Koninie zrobić dobrze. Był nawet jeden radny. Właściwie to nam najbardziej podobało się to co On powiedział: „Nawet jak nam się coś nie podoba to mówmy o naszym mieście dobrze na zewnątrz.” My byśmy poszli dalej. Mówmy o naszym mieście wyłącznie dobrze. Bez tam tego no… krytykanctwa

*

Znowu mamy sukces ! Właściciel budynku po byłym Konwarcie zabudował część ściany rozwalonego budynku. Powiało Europą !

*

Ze źródeł średnio poinformowanych dowiedzieliśmy się, że ponoć , na obradach wojewódzkich struktur SLD ( to jest taka partia) opracowano nową strategię. Ma to być ponoć tak zwany „ manewr Putina”. Polegać by miał na tym, że po dwóch kadencjach Prezydent Miasta Konina Nowicki Józef przejdzie na miejsce Pałasza Kazimierza, a Pałasz Kazimierz przejdzie na miejsce Nowickiego Józefa.

To my wolimy już Józefa… chociaż… właściwie… Pałasz otwierał „ Nową Przeprawę”…

*

Tak a propos nadal nic nie wiadomo ( albo nie chcą powiedzieć) o „ lewej nitce” wspomnianej przeprawy. Podobno Pan Profesor od naprężeń liczy. No i , na nasz nos, długo będziemy mieli „ „ lewą nitkę” choć naszym zdaniem cała przeprawa jest lewa…

*

Wracając do dworca PKP. Nadal nie wiadomo , jak osoby niepełnosprawne , matki z dziecmi, podróżni z ciężkim bagażem wchodzić i wychodzić będą z tunelu. Inwestor dworca nie wie, bo tunel to nie jego broszka. A kto wie ?

Kończę , bo dziś 13 , piątek.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

Video Data: 13.10.2017 12:42 ID:9165
W tunelu powinny być schody ruchome to już standard a dla niepełnosprawnych winda z prawdziwego zdarzenia to też standard. Jeżeli tego niewynegocjowali to są ciency ci negocjatorzy. Bo to STANDARD.
koninianin Data: 13.10.2017 13:19 ID:9166
Konin restart- trzeba się cieszyć z każdej inicjatywy która nie godzi się na obecny marazm i stagnację!
As Data: 15.10.2017 17:27 ID:9169
Jaki prymitywny styl pisania. Naprawdę aż tak kiepsko z tym Konin em? :( miało być śmiesznie, jest smutno.
koninianin Data: 16.10.2017 12:56 ID:9175
Na temat poczucia humoru nie łatwo dyskutować :) Mnie ten felieton śmieszy i równocześnie dostarcza pigułkę lokalnych informacji z minionego tygodnia.Co do ocen i poglądów autora można się spierać.Rozumiem, że czytelnikom o innych niż autor poglądach trudniej o uśmiech.To nieuniknione. Wybrana forma literacka nie rości sobie też pretensji do pełnego obiektywizmu.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)