Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: -2
3 5

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 07.10.2017 09:11

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Na naszym portalu ukazał się artykuł następującej treści :

W ulubionym miejscu wszelkich lewackich demonstracji, pod „ Domami Centrum” spotkało się dziś kilka pań , prawdopodobnie z Konina.

Był to tak zwany „ czarny protest”. Nie bardzo udało się nam ustalić w , jakiej sprawie, bo główny transparent informował jedynie, że Panie są wk….ione.

Bywa. Panie oczywiście pozdrawiamy. No i oczywiście jesteśmy też murem…”

Kilka Pań wyraziło swoje oburzenie z powodu tegoż artykułu . Zastanawiam się dlaczego ? Analizując : artykuł zawierał podstawowe składniki

Co ? - „ czarny protest”, Gdzie ? pod „ Domami Centrum”, Kiedy ? - Dziś.

Może panie ( choć nie przypuszczam) zdenerwował zwrot „ ulubione miejsce lewackich demonstracji”? No a przepraszam , jakich ? Kółko Radia Maryja to nie było…

A może o niechęci zdecydował cytat z transparentu : „ Jesteśmy w….wione” ? No ale przecież nie my ten transparent napisaliśmy. Że wyszło śmiesznie ?

Jeszcze bardziej by było śmiesznie gdybyśmy, za przykładem innego portalu, napisali : „Kobiety prawo głosu wystały sobie i wyprostestowały100 lat temu. Musimy kontynuować protesty, niezgodę, wychodzić na ulice”.

No i to już bez komentarza . A Panie, oczywiście, pozdrawiamy.


*

No ale działy się też rzeczy ważne. Prezydent Miasta Konina złożył gospodarską, niespodziewaną,  wizytę na Zatorzu.  Podczas wizyty Pan prezydent z troską pochylił się nad pochodzącymi z minionego wieku chodnikami. Nie wiadomo czy zapadnie decyzja o wymianie, czy wpisaniu do rejestru zabytków.

*

Zabawy z KBO ciąg dalszy. Okazuje się, że ktoś się zainteresował czy zwycięski projekt KBO, czyli tężnie, nie mają ze względu na swój rozmiar i usytuowanie , żadnego znaczenia zdrowotnego.

Nikt nie zainteresował się jeszcze kilkoma kwestiami:. Skąd będzie brana solanka? Kto ją i czym będzie wlewał do tężni? Ile będzie kosztowało ich utrzymanie ?

Jeśli chodzi o ostatnie pytanie, to chyba znamy odpowiedź. Utrzymanie nie będzie nic kosztowało, bo nikt nie będzie ich utrzymywał i skończą, jak „koniński sad” lub „ plac zabaw dla psów”.

*

O ile się nie mylę, 6 go października, Pan Profesor od Mostów, miał powiedzieć co się stało z „ wschodnią nitką przeprawy”. Po pierwsze mogę się mylić, po drugie jest sobota, potem niedziela, a wiadomo, że Urząd Miasta nawet rocznice obchodzi w dni robocze, a nie wolne od pracy.

*

We Władysławowie odbyło się spotkanie z posłem Krzysztofem Ostrowskim. Poseł opowiedział co robi Sejm i Rząd. Niewdzięczni rolnicy oświadczyli, że wiedzą to z telewizji.

Zawsze mówiliśmy, że zło wzięło się z nauki czytania.

*

Firma, która ma budować galerię i przy okazji dworzec kolejowy zaprosiła dziennikarzy na śniadanie. Za tydzień powiemy Wam co było . W ”menu” oczywiście

*

Zbliża się piękny jubileusz. Czego ? Rozpoczęcia przez konińską Prokuraturę postępowania w sprawie rozbiórki synagogi lub „ domu talmudycznego” , jak kto woli.

*

Zakończmy pozytywnie. W Koninie jeździ się autobusami za darmo. I to jest dobre !

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

Zdjęcie z protestu kobiet Krzysztof Nowak

xyz Data: 07.10.2017 10:35 ID:9124
Chcieliście być zabawni, a okazało się, że jesteście śmieszni! Do dna już niedaleko.
Prasolki, parasolki,,, :) Data: 07.10.2017 11:22 ID:9125
"No ale działy się też rzeczy ważne" – gdyby to nie była dla Was ważna rzecz, to nie rozpoczęlibyście od tego "felietonu". Tekst także zilustrowaliście fotografią z tego wydarzenia. Więc jest to dla pana, panie Krzysztofie, rzecz ważna. Leży panu na sercu, aby zachować patriarchalny układ naszego społeczeństwa. Tylko czekać aż na portalu Konin24.info zaczną się pojawiać teksty w stylu kolejnego psychoprawaka, pana Sklepowicza.
jacuś Data: 07.10.2017 11:37 ID:9126
Ostatnio poseł Ostrowski na spotkania z wyborcami jeździ z panią Zofią Itman.Tak się tylko zastanawiam czy się boi aby nie pobłądzić w nieznanym terenie czy chodzi o podniesienie poziomu intelektualnego spotkań?
kolo Data: 07.10.2017 13:53 ID:9128
Poseł Czarnecki przestał tu przyjeżdżać z Zielonej Góry, więc poseł Ostrowski przyjeżdża z Gniezna.Pani Itman zadbała żeby posła z Konina nie było.
derkacz Data: 07.10.2017 14:25 ID:9129
Zwiększacie wachlarz! Najpierw był nieprofesjonalizm, teraz doszło udawanie Greka bądź rżnięcie głupa, jak kto woli. A wszystko na ten sam temat - protestu. Dlaczego się boicie powiedzieć serio, co myślicie? Zastanawiający jest strach w wolnym kraju. (Piszę "wy", bo nie wiem, czy to ten sam autor, czy dwóch różnych, sorry Winnetou.)
pol Data: 07.10.2017 14:58 ID:9130
Piąte przykazanie brzmi nie zabijaj.Dla chrześcijanina propagowanie w imię własnej wolności prawa do zabijania nie narodzonych dzieci to nie może być sprawa obojętna.Prezydent Reagan powiedział- zauważyłem, że wszystkim opowiadającym się za aborcją udało się urodzić.
wędrowiec miejski Data: 07.10.2017 16:44 ID:9131
a"propo solankowych tężni - będą wyglądać tak, jak niegdyś piękne i użyteczne miejsce: https://www.youtube.com/watch?v=QO1TF7PEFp8
Marek Data: 09.10.2017 08:42 ID:9142
A ja uwielbiam poczucie humoru Pana Adama i cenię go za inteligencję. Tak trzymać. A od siebie dodam "raz sierpem, raz młotem, czerw.... ...tę".
derkacz Data: 09.10.2017 09:41 ID:9143
Wcale się nie dziwię Panu Markowi. Jak widzę - ma zbliżone poczucie humoru oraz być może inteligencję. Tak trzymać i nie puszczać, bo poleci po nogach. (To napisałem, żeby pokazać, że ja też umiem być dowcipny, a co!)
@derkacz Data: 09.10.2017 11:11 ID:9144
Dobrego dnia życzę! Można się przecież niezgadzać, spierać i wzajemnie szanować.Kiedyś mówił o się - pięknie różnić..
jajaja Data: 09.10.2017 11:57 ID:9145
W Koninie nie jeździ się za darmo... tylko bezpłatnie. A pieniądze uzupełniające ten deficyt w kieszeni miasta i tak pójdą z budżetu... Jak się Pan orientuje (ale widać, że chyba nie, bo postrzega to, jako coś pozytywnego) i tak za to zapłacimy.
derkacz Data: 09.10.2017 14:47 ID:9147
Też tak sądzę - można się spierać, nie zgadzać i wzajemnie szanować. Warunek jest jeden: trzeba poważnie traktować oponenta, a nie zbywać jego racje dowcipasami na takim poziomie, jak to starałem się unaocznić powyżej.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)