Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 4
4 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 25.08.2017 16:42

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Na „Dobre filmy na bulwarze” zaprasza Prezydent Miasta Konina. Tak przynajmniej przeczytaliśmy na oficjalnej stronie UM.  No wiemy, że na szczęście , tylko tak się mówi, a Pan Prezydent, raczej , nie ustala repertuaru. Nie wiem kto to ustalał, podobno „ ciężar „ wzięli na siebie pracownicy KDK. Ten ktoś postanowił , na zakończenie sezonu< pokazać konińskiej publiczności film : „ Zupełnie Nowy Testament”.

Jak zapowiadał Urząd, zapraszający Prezydent i pracownicy KDK, którzy „ wzięli ciężar”, jest to: „dość surrealistyczna komedia opowiadająca o człowieczym losie”.

Film pokazywany w cyklu: „ Dobre filmy na bulwarze” opowiada o Bogu przedstawianym jako złośliwy facet w brudnym szlafroku pijący whisky przed komputerem.  A oto próbka dialogów : „ Ja nic nie obiecywałem - mówi Bóg wskazując na ukrzyżowanego Chrystusa - To on klapał dziobem i przybili go jak sowę”.

Gratuluję wyboru dzieła. Spróbowalibyście puścić taką „ dość  surrealistyczną komedię” o Mojżeszu lub Allachu … Róbcie tak dalej…


*

Komisja rewizyjna RM zagłębiła się w sprawę przetargu, którego to okoliczności są przedmiotem postępowania prokuratorskiego. No może nie całkiem się zagłębiła, bo nie miała , jak na razie, dostępu do akt, ale zapoznała się z wynikami kontroli wewnętrznej zarządzonej przez Prezydenta .

Wnioski, w związku z tym, ma takie same, ale nie wiemy na pewno, bo przedstawi je w przyszłym tygodniu.

*

Że władze Miasta wydały zgodę na budowę kolejnego marketu, to już nas nie dziwi, bo zdążyliśmy się przyzwyczaić. Nie możemy się tylko doliczyć. Jeśli miasto kupiło od PKS, czyli od siebie, działkę przy Grunwaldzkiej za 4 miliony, a działkę przy Paderewskiego sprzedało pod market za 1 milion, to dlaczego sobie sprzedaje drogo, a innym tanio ?

*

No ale jeden ( market a nie prezydent oczywiście ) będzie się likwidował. W radio podobno myślą nad takimi komunikatami: „ Podajemy stan marketów w Koninie na godzinę dwunastą. Ubyło jeden, przybyło jeden”

*

Ponieważ, jeszcze przed końcem kadencji władz unia chce to i owo wyburzyć w Starym Koninie, chcieliśmy uprzejmie prosić, by Pan Konserwator Zabytków jednak ruszył to i owo i przyjrzał się tym poczynaniom, zwłaszcza, że też się będziemy poczynaniom Pana Konserwatora przyglądać. Pozdrawiamy.

*

Ponieważ ponad rok Prokuratura zastanawia się co zrobić z przestępstwem polegającym na zniszczeniu zabytkowej synagogi, zastanawiamy się czy czasami nie jest to „ przewlekłość postępowania” ?

*

A tak swoją drogą uważam, że nazwa ulicy generała Berlinga powinna zostać zmieniona.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

derkacz Data: 26.08.2017 15:26 ID:8980
Film jak film, mnie nie zachwycił, mimo że Belgia wystawiła go do Oscara. Ale ten protekcjonalny ton Pana Redaktora... Przecież każdy tak potrafi, oto np. mała próbka : "Spróbowalibyście puścić taką recenzję o Żywocie Briana. Róbcie dalej za filmoznawców."
God Data: 28.08.2017 13:31 ID:8995
Ale przecież ten film jest swietny!!

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)