Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 10
10 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 28.07.2017 11:40

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Nie zajmuję się w kronice tematami międzynarodowymi, ale mamy wojnę, a jak mamy wojnę to trzeba być w mundurze. Wojna jest, jak zwykle z Niemcami i chodzi o drang nach pamięć historyczna.

Szwaby z uporem twierdzą, że to my te obozy. Teraz nawet odmówili przeprosin, bo powiedzieli, że polskie  sądy są faszystowskie, a co najmniej upolitycznione. Przecież to miało być dopiero po reformie !?

Swoją drogą trzeba mieć tupet. Po niemiecku to chyba „ buta” czy jakoś tak…


*

Skoro o wojnie. Niekończące się pasmo sukcesów. Po długiej i wyczerpującej wojnie odbiliśmy z rąk mieszkańców Starego Miasta cztery  hektary gruntu z oczyszczalnią ścieków. Ziemie ( hektary?) Odzyskane mają wrócić w nasze ręce w styczniu 2019. Prezydent Józef Nowicki zachował się niczym Skrzetuski i po wygranej bitwie nie kazał uwięzić Wójta Starego Miasta, ani nawet wbić go na pal, ale tak jak Skrzetuski Bohuna, wypuścił Go wolnym a nawet obiecał sympatyczne relacje osobiste.

*

No dobrze, ale jak się dowiadujemy, płaciliśmy za te Ziemie Odzyskane jakieś 600 000 zł rocznie. Czy ktoś z „ gospodarzy” policzył ile lat minęło i ile pieniędzy straciliśmy, nim zwrócił na to uwagę młody i początkujący w radcowaniu radny Michał Kotlarski ?

*

Sukces jest zaraźliwy. Wójt Gminy Strzałkowo szykuje się na wojnę z Ameryką, a konkretnie Stanami Zjednoczonymi tejże. Wójt zauważył, ze wojskowe pojazdy US Army niszczą mu świetne drogi gminne. Przypomniał się nam stary dowcip Jana Pietrzaka; „ Jak szybko zbudować w Polsce dobrobyt? Wypowiedzieć wojnę USA i szybko się poddać.”

Tak czy inaczej wójt Strzałkowa powiedział, że jak nie dostanie na drogi to wojsko pogoni i będzie się bronił sam.

*

Kocham ten nasz Urząd Miasta. Postanowili 27 - go ogłosić, że  … 27 - go , tylko trochę później, odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie rewitalizacji Starówki. Gdzie ? Na Placu Wolności. Kiedy ? Gdy będzie padać.

Miasto zaplanowało 7 takich konsultacji. Zamęczą nas tą demokracją.

*

Jak zauważył w komentarzach nasz Czytelnik, po każdej konsultacji rozbierana jest jedna kamieniczka w Starym Koninie. No nie liczyliśmy, ale co ? Że jeszcze siedem ?

*

Stanem swojego ogrodu zaniepokoił się natomiast Prezydent Nowicki. Podczas spotkania jubileuszowego z zarządem ogrodów działkowych Relax powiedział, że :” myślałem, że mój ogród jest  piękny, ale jak się tu rozejrzałem to wiem, że muszę się jeszcze postarać”.  Cały czas to mówimy, cały czas…

*

Z mieszkańcami Rychwała spotkał się poseł Michał Ostrowski - Prawo i Sprawiedliwość.  Mówił głównie o Koninie. I tak powiedział, że na temat elektrowni nic nie wie, ale na pewno coś się dzieje. Zapytany o wybory samorządowe, dla urozmaicenia powiedział, że coś się dzieje, ale nie może powiedzieć. Jak mówi stare powiedzonko : „ A w Rychwale - wcale …”.

*

Gwałtownie wzrosła ilość wypadków drogowych na trasie Konin - Września. Jak dowiadujemy się ze źródeł średnio poinformowanych nie ma to absolutnie nic wspólnego z zawieszeniem połączeń kolejowych między tymi miastami, a tym bardziej z przeprowadzanym jednocześnie remontem autostrady A2.

*

Skoro już jesteśmy przy drogach, to chciałem powiedzieć, iż uważam, że nazwa ulicy generała Berlinga powinna zostać zmieniona.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski.

Paweł Data: 28.07.2017 12:29 ID:8791
Jeden z moich dziadków był więżniem Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego MAJDANEK,drugiego nie dane było mi poznać, bo jako Powstaniec Wielkopolski został aresztowany i rozstrzelany przez Niemców w pażdzierniku 1939 roku.Teraz po latach dowiaduję się,że potomkowie niemieckich oprawców nazywają obozy koncentracyjne polskimi.To nie jest błacha sprawa.Próbuje przypisać się nam niemieckie winy żeby znowu tak jak wtedy nas poniżać i nami pogardzać.
polak Data: 28.07.2017 13:06 ID:8792
Moja babcia została zamordowana w obozie Ravensbruck-obóz kobiecy.Zamordowana została przez niemieckich oprawców na terenie Niemiec. Zastanawiam się czy czasem za chwilę się nie dowiem że był to Polski Obóz Koncentracyjny?Podobnie rzecz ma się z Dachau.Buchenwald, Gros Rozen czy innymi obozami.Pilnujmy tego wszyscy a szczególnie patrzmy na łapy polskich folksdojczy co to tak radośnie wtórują Niemcom w Brukseli.
anty Data: 28.07.2017 13:55 ID:8793
Powinniśmy masowo występować do sądu o odszkodowania za utracony majątek .W wielu wypadkach Polacy byli pozbawiani wszystkiego co mieli i wypędzani byli w środku nocy ze swoich mieszkań i gospodarstw. Rząd Niemiec nigdy tym osobom nic nie dał żadnego odszkodowania.Były jakieś wypłaty na poziomie rządów które zabrali Kacapy. Jest ciągłość państwa niemieckiego która obowiązuje.
no red Data: 28.07.2017 14:34 ID:8794
Boję się,że takie roszczenie nie będzie skuteczne.
Krys Data: 28.07.2017 14:47 ID:8795
Też sie boję, że nie będzie skuteczne. Ciągłośc państwa niemieckiego obowiązuje, tak jak i ciągłośc państwa polskiego, które niestety pod naciskiem Sowietów zrezygnowało z reparacji wojennych i odrzuciło Plan Marshala.. Na marginesie do "polaka': słabe to i żałosne o polskich folsdojczach z Brukseli , głupio i podle odpowiada na niemieckie kłamstwo o "polskich obozach".,
brukselka Data: 28.07.2017 21:51 ID:8800
Krys POdłe to jest to co POtargowica wyprawia w sprawie Polski w Brukseli,
brukselka Data: 28.07.2017 21:51 ID:8801
Krys POdłe to jest to co POtargowica wyprawia w sprawie Polski w Brukseli,
pol Data: 28.07.2017 23:25 ID:8803
Trudno pojąć,że potomkowie ofiar obozów koncentracyjnych muszą po latach żądać od potomków oprawców żeby nie przypisywali im popełnionych na ich przodkach zbrodni!

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)