Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 6
6 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 22.07.2017 09:15

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

19 lipca, bezgłośnie, minęła kolejna rocznica stracenia na konińskich błoniach kapelana powstańczego i emisariusza Rządu Narodowego, o. Maksymiliana Tarejwy.  Mówi się, że konińskie lewactwo postanowiło wprowadzić „ nową świecką tradycję” i zamiast „ czarnego” hucznie obchodzić kolejne urodziny , pochodzącego z Konina, wynalazcy kauczukowej prezerwatywy. Kulminacyjnym momentem ma być , ponowne, nakładanie prezerwatywy na fontannę - słup milowy przy Placu Zamkowym. Będzie bardzo nowocześnie, radośnie i multikulturowo.  


*

Skoro jesteśmy przy Słupie Milowym. Urzędnicy po raz kolejny postanowili zrobić nam dobrze. Mianowicie chcą „ zmienić otoczenie” wokół Słupa Milowego ( tego prawdziwego) na cmentarzu przy kościele farnym. Czego tam ma nie być. Infokiosk, monitoring, „platforma ekspozycyjna ze stali nierdzewnej, polerowanej, dającej efekt lustra”. Cuda wianki. To już kolejne podejście do realizacji pomysłu jednego z radnych, który koniecznie chce przerobić cmentarz na skwer miejski. My możemy sobie gadać, a ponoć proboszcz już wydzierżawił grunt miastu. I będzie , jak będzie. A czym drożej, tym lepiej. W związku z czym proponujemy ustawić jeszcze „ Misia”, żeby się przeglądał w blachach dających efekt lustra.

*

To jest spisek Pisiorów ! Po zablokowaniu nam połączeń z Poznaniem, zorientowano się, że część obywateli Konina jeździ do poznania autobusami i samochodami. Biorący udział w spisku znany przedsiębiorca Jan K. rozpoczął , w związku z tym” remont autostrady na odcinku Konin - Poznań.

Co na to Pani Zofia Itman ?

*

Aż dziw, że mimo to Prawo i Sprawiedliwość ma takie poparcie. Kilka dni temu , przed sądem w Koninie zebrało się parę osób, by demonstracyjnie poprzeć PiS ! Tak myślę, bo nie byłem… Czytałem tylko na zdjęciach hasła: „ Sądy zawiści”, „ Bezprawie i niesprawiedliwość”, „ Wolność, równość , demokracja”. Cieszę się, że do demonstracji w obronie reformy sądownictwa przyłączył się Poseł PO i przedstawiciele SLD. Lepiej późno niż wcale. Ale żeby zaraz tak radykalnie ? No, no, no …

*

Urząd Miasta Konina postanowił , cytuję : „ Usprawnić obsługę klienta w Urzędzie Miejskim”. Brzmi groźnie, więc cytuję dalej : „Projekt pn. „Wzmacnianie zastosowania TIK w Mieście Konin- Integracja i harmonizacja baz danych oraz udostępnianie elektronicznych usług publicznych” zostanie w pełni zrealizowany do 28 września 2018 roku. Bezpośrednie rezultaty projektu to między innymi udostępnienie e-usług, w tym e-usług o wysokim poziomie dojrzałości, uproszczenie procedur administracyjnych, owocujące zaoszczędzeniem czasu i pieniędzy, poprawa jakości zbiorów zawierających informacje przestrzenne, w tym zbiorów powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (pzgik), możliwość otrzymania danych z PZGiK (np. wypisu/wyrysu lub mapy ewidencyjnej), danych z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dostęp do informacji z innych rejestrów prowadzonych przez Urząd czy pozyskanie informacji geoprzestrzennych, niezbędnych do planowania lokalizacji i prowadzenia inwestycji, w trakcie użytkowania nieruchomości oraz przy podejmowaniu decyzji o transakcjach kupna-sprzedaży nieruchomości.”

Cóż, wierzę, że „ To coś” usprawni obsługę. Damy radę. Nie takie usprawnienia przeżyliśmy ! No ale, jak pytał pewien pijany pasażer w taksówce: „Ale o co chodzi ?

*

Jak widać nic nie napisałem o Panu Prezydencie Józefie Nowickim. To nie to, żeby Pan Prezydent nic przez tydzień nie robił. Tak wyszło…  Przepraszam

*

A poza tym uważam, że nazwa ulicy generała Berlinga powinna zostać zmieniona.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

derkacz Data: 22.07.2017 11:42 ID:8757
To ja też o mojej obsesji, mimo że to nie Berling. Myśli Pan, Redaktorze, że ludzie zbierają się cyklicznie pod sądem, żeby popierać PiS - pisze Pan, W wolnym kraju wolna myśl, jasne, ale zastanawiam się, czy inne efekty Pana myślenia są równie trafne?
Adam Zagórski Data: 22.07.2017 12:00 ID:8758
Panie Derkacz. Jeżeli demonstracja popierająca reformę sądownictwa to efekt mojego myślenia, to się cieszę. Ale chyba przecenia pan moje możliwości sprawcze - zobacz - ulica Berlinga
derkacz Data: 22.07.2017 15:50 ID:8759
Nie chodziło mi o możliwości sprawcze.
kolo Data: 24.07.2017 07:49 ID:8765
Remont autostrady na odcinku Konin - Poznań został poprzedzony podwyżką stawek.Ciekawe,że media tak wrażliwe na niesprawiedliwość nawet się nie zająknęły o kierowcach zmuszonych do jazdy płatną autostradą,jednym pasem,70 kilometrów na godzinę.O proteście robionych w konia kierowców też nie słyszałem.
Krystyna Data: 25.07.2017 13:17 ID:8779
Jan K. to ten, który już nie żyje...

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)