Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 13
14 1

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

konin 15.07.2017 09:11

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

W ubiegłym tygodniu zajęliśmy się ( niepotrzebnie bo nikt nie raczył odpowiedzieć) zadawaniem pytań. W ten sposób uciekło nam szereg wydarzeń towarzyskich ,tyle ważnych co i miłych. Musimy teraz nadrabiać zaległości.

I tak :


Pani Zofia Itman, kilka miesięcy temu została podobno wybrana na Delegatkę na Kongres Prawa i Sprawiedliwości. Piszemy „podobno” bo na wybory, przy pomocy zamkniętych drzwi i ochroniarzy, nie wpuszczono przedstawicieli mediów. No, a jak już podobno została wybrana, to oczywiście pojechała. Ba , nawet miała refleksję, którą podzieliła się w Internecie.

Cytujemy z zachowaniem pisowni: „ Ja, Karolem na Kongresie.Zasluzeni delegaci Jak zawsze wspaniale wystapienie Prezesa I blyskotliwe Mateusza Morawieckiego.Czy wlaczy nas w swoj plan zrownowazonego rozwoju? Czy haslo Polska jedna strefa inwestycyjna obejmie Region Koninski? Trzeba bedzie powalczyc. To basze byc a nie być „

O ile dobrze zrozumieliśmy Pani Zofia chce „powalczyć”. Nie do końca wiadomo czy z Prezesem czy z Morawieckim. No, no,  no ! Rzeczywiście to basze być a nie być…

*

No i kolejna bardzo dobra wiadomość. Udało się nam kupić samochód dla Pana Prezydenta Józefa Nowickiego. Radość tym większa, że szczerze lubimy Pana Prezydenta, dojazd do Poznania i Warszawy bez samochodu jest nieaktualny, a cały ten samochód kosztował  1 złoty 50 groszy. Na głowę mieszkańca oczywiście. A co!  Za takie pieniądze …

*

Po oskarżeniach urzędniczek z Wydziału Promocji Czegośtam Pan Prezydent Wydział zlikwidował. Wszystko wskazuje na to, że w związku z przerwą wakacyjną i brakiem odwiedzin dzieci z kolejnych przedszkoli, Pan Prezydent konsultował swoją decyzję z uczestnikami półkolonii, którzy odwiedzili go przed tygodniem.

*

Kolejna dobra wiadomość to ta, że Radni i szefowie spółek miejskich opublikowali swoje oświadczenia majątkowe. Wiadomość jest dobra, bo okazuje się, że jedni i drudzy jakoś sobie lepiej lub gorzej radzą i głodem nie przymierają.

*

Jak optymistycznie, to optymistycznie. Konin odwiedził turysta. Jak na turystę przystało poszedł do informacji turystycznej przy tak zwanym „bulwarze”. A następnie, co już jest pewną przesadą, udał się do,  wybudowanej razem z Informacją za 800 tys. zł, toalety. Przemiła Pani przy wejściu najpierw przepytała go - „ Pan do kabiny czy pisuaru? „, a następnie skasowała na kwotę, jaką zapłaciliśmy za samochód Pana Prezydenta. Miał szczęście, że nie wybrał „ kabiny” bo koszt tego wyboru wzrósł by o kolejne 50 groszy.

A mówiło się, że na bulwarze, ze względu na brzydką Unię Europejską, nie można pobierać opłat…

*

Drobiazg, nie ma o czym mówić. Projektanci toaleto - informacji za 800 000 zł spodziewali się, że tak zwany „bulwar” nie będzie cieszył się wielkim wzięciem. We wnętrzu toalety męskiej jest jeden pisuar i jedna kabina. Nic dziwnego, że ta Pani musi kierować ruchem…

*

Kocham to Miasto ! Co oczywiście nie przeszkadza, że uważam iż nazwa ulicy generała Berlinga powinna zostać zmieniona.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

an Data: 15.07.2017 22:26 ID:8731
felieton fajny tylko dlaczego zdjęcie takie rozmazane?
koninianin3 Data: 16.07.2017 00:41 ID:8732
Cóż może pani Zofia Itman ostatnio się rozmazała?
wyborca Data: 16.07.2017 18:35 ID:8735
Kocham to Miasto! Boskie, po prostu boskie!
koninianin Data: 17.07.2017 10:42 ID:8737
Pan poseł Witold Czarnecki uczynił z pani Zofii Itman swojego namiestnika na Konin i okolice.No i trudno.To miasto w swej ponad 700 letniej historii przeżyło wiele klęsk i niepowodzeń.Myślę,że z tej perspektywy-niewielkiej postury pani Zofia- jest jedną z mniejszych.
Fama Data: 21.07.2017 12:45 ID:8753
Marzy się Z. Itman zrównoważony rozwój...proponuję intensywną naukę języka polskiego :(
kolo Data: 29.07.2017 17:58 ID:8806
Zofia Itman na prezydenta Konina! I niech mieszkańcy Konina zweryfikują wybór posła Czarneckiego.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)