Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 18.05.2024 r. Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Ocena: 8
8 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

konin 30.06.2017 11:14

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

No i nasz Pan Prezydent Józef Nowicki otrzymał absolutorium. Nic w tym dziwnego, bo jak powiedziała Radna Streker Dembińska: „ jest ogromna przyjemnością pracować pod Pana Prezydenta kierownictwem”. Opozycja(?)z  Prawa i Sprawiedliwości też odczuwa tę przyjemność, bo albo nie przyszła na głosowanie, albo ( z pozbawionymi wdzięczności wyjątkami) głosowała za przyjęciem absolutorium.

Jak to się mówi: „ Zgoda, zgoda, a Bóg wtedy rękę poda”.


*

Poparcie należało się Panu Prezydentowi, jak psu miska, zwłaszcza, że spotkała go ostatnio nieprzyjemność. Zaraz po międzynarodowym, chińsko - konińskim sukcesie ze sprzedażą poduszki ,dwie panie kierowniczki z promocji i współpracy z czymś tam , nie doceniły przyjemności z pracy pod kierownictwem Pana Prezydenta, i - ponoć - przyjęły jakieś geszenki od kontrahenta. Pan Prezydent wziął i je zawiesił. Oczywiście urzędniczki, nie geszenki.

No i dobrze, ale - jeśli można doradzać - ja bym się tak nie rozpędzał…

*

Po sukcesie ze wspomnianą konińsko - chińską poduszką, Pan Prezydent ma już pomysł na kolejny sukces gospodarczy. Jak w tajemnicy podzielił się wiadomością z TVP ( a fe!) Konin zamierza ruszyć z produkcją kawioru. Oczywiście na Pociejewie. To co nie zostanie zjedzone w Spa na Pociejewie przewożone będzie bezpośrednio tramwajem Pociejewo do portów i wysyłane w świat. A myślałem, ja głupi, że pomysłu z zarzuceniem Chin poduszkami już się nie przebije…

*

Jakoś tak szybko rozebrano kolejną kamieniczkę w Starym Koninie. Między kamienicą Radnego Lipińskiego, a Urzędem Miasta. Żeby nie fatygować Panów Urzędników i Pań Urzędniczek, sam złoże wyjaśnienie:

„ Kamieniczka została rozebrana za zgodą konserwatora zabytków i powiatowego nadzoru budowlanego, który stwierdził, że jej stan techniczny jest opłakany, a w szczególności nie posiada izolacji poziomej. Ponadto kamieniczka była własnością prywatną i jako taka nie interesowała Urzędu, Rady i Prezydenta. Amen”.

*

Z życia „opozycji”.

 Pan Radny, Przewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwości Skoczylas Karol zapowiedział publicznie, że Klub Radnych PiS wstrzyma się w głosowaniu w sprawie absolutorium. Dwoje radnych nie słuchało uważnie Skoczylasa Karola i zagłosowało za przyjęciem absolutorium. Pan Skoczylas Karol może i by tych radnych wyrzucił z Klubu, ale od początku kadencji wyrzucił już tylu, że nie miał by klubu. Szkoda, a tak się dobrze zapowiadało.

*

Nie wiemy co zrobi w tej kwestii szefowa lokalnego Prawa i Sprawiedliwości Pani Zofia Itman. Podobno, po nieudanej próbie sprowadzenia do Konina Opolskiego Festiwalu Polskiej Piosenki, pracuje nad Konińską Nocą Kabaretową. Jak widać z sukcesami.

*

Acha, Pan Prezydent powiedział, że będzie szukał dziesięciu tysięcy mieszkańców Konina, którzy mu gdzieś przepadli i z tego powodu nie opłaca się sztandarowy projekt pod tytułem termiczna utylizacja odpadów komunalnych , czy jakoś tak. Już kiedyś szukali 20 miliardów, ale tak czy tak serdecznie apelujemy. Zaginięci mieszkańcy Konina ! Zgłaszajcie się !

*

No a tak poza tym uważam, że nazwa ulicy generała Berlinga powinna zostać zmieniona.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

wyborca Data: 30.06.2017 21:15 ID:8694
Uwielbiam Pana poczucie humoru :-)
:) Data: 03.07.2017 19:26 ID:8701
Pani Zofia Itman najlepszym kandydatem na prezydenta Konina!Powinna darować Koninowi wszystko co ma najlepsze,czyli siebie.Bycie lokalnym liderem rządzącej partii zobowiązuje! Żart taki,chyba znowu mi nie wyszedł.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)