Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 5
5 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 23.06.2017 09:13

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

No i znalazł się słynny inwestor z Kataru … no może nie z Kataru tylko z Szanghaju, no może nie inwestor od razu, ale podpisał porozumienie z Panem Prezydentem w sprawie poduszek czy czegoś tam. No nie żeby zaraz kupił, ale obiecał promować na rynku chińskim.


*

Na rynek chiński postanowił się rzucić sam Pan Prezydent Józef Nowicki . Dokładnie nie wiadomo jeszcze kiedy, ale desperacja godna uznania. Toteż uznajemy.

*

Wśród licznych gości Pana Prezydenta był również Pan Zygmunt Solorz, właściciel kopalni i elektrowni. Pan prezydent wzruszył się, że: „że chciał przyjechać i rozmawiać o tym, co jest ważne dla PAK-u i miasta”, „To świadczy o tym, że pan prezes Solorz poważnie traktuje nas jako partnerów i tak odbieramy jego osobisty pobyt tutaj.”

Czy Pan Prezydent pytał co Pan Solorz zamierza zrobić z elektrownią? „– Na ten temat nie było żadnej rozmowy”  - wyjaśnił Pan Prezydent.

No bo i czy to ważne ?

*

Zresztą Urząd jest już samowystarczalny. Zatrudnienie, dzięki inicjatywie Pana Prezydenta, zbliża się do 400 urzędników. Wystarczy, żeby zrobić frekwencję na większości imprez, zatopić tramwaj wodny, a nawet , przy współpracy rodzin pełnoletnich, wygrać wybory. Czego zresztą serdecznie życzymy.

*

Wstrętni plotkarze mówią, że są „papiery” na konińskiego przedsiębiorcę. Papiery jakoby wskazywały by, że przedsiębiorca ów, zasięrzutnie, nie tylko nie płacił podatków, ale nawet nie składał lat kilka deklaracji. Nie miał czasu, bo haratał w gałę z tym co go ścigał i z tym co go sprawdzał.

 My dajemy odpór. Ach wy wstrętni plotkarze, wy nam tu amber goldu nie róbta  !

*

Szanowny Czytelniku, który w komentarzach dopytuje się o lokal kontaktowy SB na Dworcowej. Oczywiście, że wiemy ( my wszystko wiemy), ale nie powiemy. Pan też wie, więc niech Pan sam powie…

*

Urząd zapowiedział dalsze inwestycje mieszkaniowe. Tym razem małe osiedle ma powstać na terenach zakupionych przez Miasto od swojej spółki PKS , w ramach jej ratowania. Gdy oglądam na miejskich mieszkaniach zbudowanych przed laty i budowanymi aktualnie, banery „ Mieszkanie sprzedam”, przypomina mi się piosenka kabaretowa z pierwszych lat osiemdziesiątych : „ Ogromna sala, wielki parkiet. Bramkarze, hostess sześć na bramce, orkiestra gra znajomy temat… i tylko k…a ludzi nie ma.” No tak, ale jak przyjdą Chińczycy ?

*

A swoją drogą uważam, że nazwa ulicy generała Berlinga powinna być zmieniona.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)