Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 8
8 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 17.06.2017 10:38

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Zakaz wyjazdu do Bydgoszczy. W słusznie minionych czasach, we wszystkich krajach tak zwanych Demoludów, czyli udających demokrację ludową, obowiązywał zakaz wyjazdu „ na Zachód” czyli do krajów „ kapitalistycznych”. Sprawujący władze słusznie uważali, że ich podwładni, po zobaczeniu mieszkań, a w szczególności sklepów „ na Zachodzie”, mogą się zbuntować lub na ów „ Zachód” uciec.


Nasz znajomy twierdzi, ze władze Konina powinny wprowadzić ( lub przynajmniej próbować wprowadzić) całkowity zakaz wyjazdu do Bydgoszczy. Porównanie tamtych bulwarów, ich przemyślanej koncepcji, tętniącego tam życia, pływających barek turystycznych, łodzi, kajaków, ilości wystaw i spektakli kulturalnych , z bulwarami konińskimi, spowodować może chęć odwołania władz Konina przez jego mieszkańców.

Znajomy oczywiście nie ma racji. Bydgoszcz to Bydgoszcz a Konin to nie Bydgoszcz, nie Otwock, nie Pułtusk , nie Pińczów, nie Strzebrzeszyn, nie Pipidówek . Konin to Konin, a władza jest kochana.

*

Władza jest kochana, powtórzmy to jeszcze raz i wyraźnie. Kochana władzunia, z uporem wartym lepszej sprawy, z okazji Dni Konina podarowała mieszkańcom bezpłatne rejsy „ Pociejewem” po Warcie. Jak starannie obliczyliśmy , przepłynie się jakieś 200 osób. I do tylu proponujemy ograniczyć liczbę mieszkańców.

*

To żart taki oczywiście. Bo w mieście będzie pięknie. Prezydent dał bowiem odpór głupim pomysłom zgłoszonym przez mieszkańców Konina podczas konsultacji w sprawie zagospodarowanie wyspy Pociejewo. Wszystkie były głupie, to odrzucił wszystkie. Po stronie Prezydenta stanęli radni zatwierdzając jego decyzję. Wszyscy radni.

*

Będą więc „termy”, baseny. Domy uzdrowiskowe. Rozbierze się stadion. Na koniec będzie tak jak z dworcem. Może i dworca nie będzie, ale jakie centrum powstanie. Handlowe i reprezentacyjne. Tak nawiasem, uwagi zgłoszone do projektu tak zwanego dworca podczas konsultacji społecznych też zostały odrzucone. Proponuję przegłosować, żeby konsultacji nie robić. Bez jaj..

*

Tak sobie pomyślałem… Jeśli Radni akceptują odrzucanie wszystkich wniosków  społecznych zgłaszanych podczas konsultacji, to Radni uznają wszystkich mieszkańców Konina za głupków, czy tylko tych, którzy zgłaszają wnioski ?

*

Jest tak dobrze, że Zastępca Prezydenta Sebastian Łukaszewski postanowił, z dobroci serca, tym dobrem się podzielić z innymi miastami z Polski. Powiedział, że może doradzić, jak zrobić dobrą wodę w kranach, zlikwidować szamba i … usprawnić komunikację.

Strach pomyśleć co by było, gdyby obietnica Pana Prezydenta Łukaszewskiego się spełniła.

*

A propos, przestały jeździć pociągi, ale zaczęły autobusy. Jest dobrze !

*

Co nie przeszkadza dodać, że uważam iż nazwa ulicy generała Berlinga w Koninie powinna zostać zmieniona.

Do usłyszenia za tydzień.

Adam Zagórski

cmok,cmok Data: 17.06.2017 17:27 ID:8635
Kiedy się dowiemy adresu lokalu kontaktowego SB ps. DWORZEC?Kto obecnie jest jego dysponentem ,najemcą lub właścicielem?
kolo Data: 18.06.2017 13:08 ID:8638
To pytanie do IPN.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)