Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 7
7 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 09.06.2017 13:35

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Zacznijmy od małego przeglądu wydarzeń.

1.Wszystkie interesy kopalniano - elektrowniane, które podzielono na spółki, maja być znów połączone. Zarząd nie potrafi powiedzieć ile osób będzie musiał zwolnić.

2. W ten weekend znikną połączenia kolejowe Konina ze Światem

3. Miasto sprzedaje dwie przychodnie lekarskie

4. Prezydent Józef Nowicki odbył kolejne spotkanie konsultacyjne z przedszkolakami


*

Natłok wiadomości, że nie wiadomo od czego zacząć. To może nie po kolei o kolei. Zastąpić ją ma 20 autobusów. Nie wiem czy ktoś z Urzędu Miasta miał czas być przy negocjacjach i przetargu, ale okazuje się, że z tych dwudziestu autobusów to połowa jest miejska, czyli … trzy czwarte ich pasażerów będzie stać od Konina do Wrześni. Ale i tak będą mieli lepiej od tych, którzy się nie zabiorą z powodu braku miejsc.

*

A nie mówiliśmy, że nie dwa lata !? Dyrekcja kolei była uprzejmie napomknąć, że remont będzie  trwał jeszcze w 2020 roku. Jak tak to przebijamy i stawiamy na 2021.

*

Tytuł Wesołka Miesiąca chcieliśmy przyznać Pani Zofii Itman za : zgłoszenie Amfiteatru na Skarpie do przeprowadzenia Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu”.  Pani Zofia by miała wejściówkę dla Vipa, a reszta, jak festiwal dobry, to i może postać.

*

Wracając do przychodni. Miasto, za zgodą radnych, wystawiło na przetarg dwie przychodnie. Chodzi o nieruchomości przy ulicy 11 Listopada 9 na V osiedlu oraz Goździkowej 2 na Chorzniu.  Jak przekonywał zastępca prezydenta: „standard i wyposażenie nie odpowiadają obecnym wymogom.” a – „ zbycie nieruchomości zapewni kontynuację działalności placówki podstawowej opieki medycznej oraz wpłynie na wzrost dochodów budżetowych miasta.” Nie bardzo wiemy jak, ale jeśli tak to OK. Martwi nas tylko, że Pan Przewodniczący Rady Miasta Konina Wiesław Steinke prowadzi w jednej z tych przychodni gabinet i może zostać na lodzie… No chyba, że by kupił i wyremontował. Cena jest znośna.

*

Ale to tam pikuś. Najgorsze, że Armia Amerykańska średnio sobie radzi z naszymi drogami i co raz jakiś pojazd ląduje w rowie. No chyba, że chodzi o ćwiczenia w lądowaniu?

A nawiasem mówiąc. Czy kiedyś ktoś słyszał by w rowie wylądował pojazd Krasnoarmiejców? A też jeździli i to przeważnie po pijaku.

*

No te dzieci, co to Prezydent konsultuje z nimi najważniejsze sprawy miasta, to już zupełnie nie mają taktu ! Najpierw wypytywały się Prezydenta , jak rządzi miastem i jak spędza wolny czas, a potem - tu muszę zacytować za portalem miejskim -: W trakcie spotkania dzieci zaprezentowały mini-przedstawienie „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Serio !

*

No to tak przy okazji zauważyć chciałem, że nazwa ulicy Generała Berlinga powinna zostać zmieniona.

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)