Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 23.03.2018 r. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Ocena: 8
8 0

Kronika średnio towarzyska

Konin 29.04.2017 09:35

Kronika średnio towarzyska

Radni pod muchą. Nie, nie, nie to co państwo myślicie. Po prostu radni koalicji rządzącej w Koninie przyszli na sesję ubrani w muchy . Pozwoliło to wreszcie odróżnić radnych koalicji ( muchy) od radnych opozycji ( krawaty).


*

Jeśli chodzi o głosowania, to już z odróżnieniem mogą być większe kłopoty. Radni klepnęli między innymi uchwałę w sprawie zakupu od PKS w Koninie nieruchomości w obrębie Starówki ( dawna baza PKS) i budowę w tym miejscu budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Miasto zapłaci PKS - owi 4 miliony  z kawałkiem. Będzie za co budować tramwaje wodne.

Co prawda radni PiS mieli w swym programie wyborczym przeznaczenie tych terenów na powiększenie targowiska miejskiego, no ale zawsze można zapomnieć.

*

Radni podjęli także uchwałę w sprawie „ określenia zasad wydzierżawiania gruntów miejskich pod sezonowe ogródki gastronomiczne”. Ciekawe czy ma to jakiś związek z otwarciem dla handlu i usług „ bulwarów”?

*

Wracając do PKS. Sesję Powiatu Turkowskiego, który od kilku lat zastanawia się nad powierzeniem przewozów pasażerskich Koninowi, odwiedzili przedstawiciele przewoźnika z Uniejowa. Wyjaśnili oni obszernie, z jakich powodów PKS Konin nie jest dla nich godnym zaufania. ( Nie wiedzieli jeszcze o czterech bańkach z kasy miasta ?)

To tam zresztą pikuś. Jak donoszą media lokalne: „Niektórzy radni – np. Ryszard Papierkowski i Krzysztof Przygoński – nie mogli już znieść tej formy obradowania i ochrzanili przewoźników z Uniejowa za to, że zamiast prezentować swoją ofertę wolą podważać kompetencje władz powiatu i szkalować PKS Konin.”

Liczą na darmowy miesięczny? Ale słusznie. Jak można „ podważać kompetencje władz”. Jakichkolwiek.

*

Uprzejmie informujemy, że jest do kupienia od Pana Solorza Żaka elektrownia i kopalnia Adamów. Przyjmujemy zapisy chętnych. Liczy się kolejność zapisów.

*

Znany niegdyś koniński estradowiec i konferansjer Sławomir P. postanowił podobno kandydować na Prezydenta Miasta. W tym celu założył stowarzyszenie czy coś takiego, no bo chyba nie telewizję?

*

A propos „ radnych pod muchą”. Pan Prezydent Józef Nowicki był w krawacie !

Ogłaszamy konkurs na wybór właściwej odpowiedzi. Był w krawacie bo :

  1. Przystąpił do opozycji
  2. Nie ma muchy
  3. Wystraszył się kandydatury Sławomira P.
  4. Jest Prezydentem wszystkich mieszkańców

*

A tak poza tym uważam, że nazwa ulicy generała Berlinga powinna zostać zmieniona

 

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

Fama Data: 08.05.2017 12:41 ID:8455
1. Trudno przystąpić do opozycji, której nie ma. 2. Zapewne ma muchę, ale powstrzymywał go strach, że odleci razem z nią. 3. Boi się własnego "cyngla" ? 4. Był w krawacie z przyzwyczajenia, wkłada go od 70 lat.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska