Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 23.03.2018 r. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Ocena: 12
12 0

Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska

Konin 01.04.2017 08:16

Felieton na weekend  - Kronika średnio towarzyska

Aż miło popatrzeć. Lewica, wiecie prawda, pryncypialnie czyści szeregi. Klub SLD Lewica Razem składał się z trzech radnych SLD i dwóch radnych do SLD nie należących. Trockistowsko – prawicowe odchylenia tych ostatnich sprawiły, że radni SLD wystąpili z własnego klubu i zostawili dwóch radnych na lodzie.


- „Zaproponowałam swoje wyjście z tego klubu, ponieważ jako przewodnicząca nie mogłam firmować tego, co się działo na sesjach i komisjach” – wyjaśnia pani Streker - Dembińska.

- „Wielokrotnie  pokazywałem na sesjach, że nie głosuję partyjnie, tylko jako mieszkaniec. Uważam, że po to są radni, czyli do kontrolowania władzy, patrzenia na ręce, żeby pieniądze publiczne były dobrze wydawane” – tłumaczy Jarosław Sidor.

No rzeczywiście , tego firmować nie można… Czystość ideologiczna szeregów partyjnych – jak wyjaśnia Pani Przewodnicząca –„ Jest  również dowodem na to, że gwarantujemy uznanie, lojalność wobec prezydenta i wobec polityki przez niego prowadzonej”  . „Wiesław ! Wiesław !”

Chyba się wzruszymy…

*

Budowa dworca może się opóźnić. Też mi wiadomość…

*

W Prawie i Sprawiedliwości także wiosenny ruch. Ruch polegał na tym, że koordynatorem do spraw wyborów samorządowych na region nie została Pani Zofia a Pan Krzysztof z Gniezna. Nie wiemy czy się cieszyć… Co to znaczy nie wiemy. Każda decyzja Prezesa nas cieszy…

*

Siedzieliśmy sobie w cukierni na rogu 3 Maja i Staszica. Po przekątnej, na rogu 3 Maja i Kościelnej zapadł się chodnik. Osiem osób na dziesięć potyka się niebezpiecznie. Te dwie, które się nie potknęły to Strażnicy Miejscy. Oni nawet nie dostrzegli dziury, bo wpatrzeni byli w parkomat.

*

Radni, w ramach „gwarantowanego uznania, lojalności wobec Prezydenta i wobec polityki przez niego prowadzonej” pogratulowali na Sesji  Panu Prezydentowi i podległym urzędnikom sukcesu z dotacjami na rowery i coś tam jeszcze. Prezydent, jeśli chodzi o siebie to gratulacje przyjął. Jeśli chodzi o urzędników, to powiedział, że:” jest zbyt wcześnie”. Śmiechu było …!

*

Mówi się, że klub radnych Platformy Obywatelskiej też by chciał się podzielić. Ma powstać Klub Platforma i Klub Obywatelski. Nawet domyślamy się kto by miał być out.

*

A tak poza tym uważam, że nazwa ulicy Generała Berlinga powinna być zmieniona.

 

Do usłyszenia za tydzień

Adam Zagórski

Głos Data: 01.04.2017 22:23 ID:8340
Co do ulicy Berlinga to są chyba jakieś terminy i wymogi ustawowe, które w końcu wymusza zmianę tej nazwy chyba, że w Koninie dekomunizacja nie obowiązuje.
Iśka Data: 02.04.2017 14:50 ID:8344
Rażą mnie przy popiersiu Piłsudskiego,te zwiędnięta tuje,czy jak,to tam się nazywa,Nie lepiej w tych gazonach,jakieś kwiaty posadzić.To dość reprezentacyjna miejsce dla naszego miasta i nie powinno szpecić.
jerzy Data: 03.04.2017 21:08 ID:8350
Gratuluję kąśliwego,błyskotliwego tekstu.Czekam na następny!
myślę więc jestem Data: 10.05.2017 11:00 ID:8459
Wiedza autora felietonów "poraża"...najwyraźniej ma dobry układ z.. .Układem
@myślę więc Data: 10.05.2017 17:46 ID:8460
A konkrety jakieś...

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska Felieton na weekend - Kronika średnio towarzyska