Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 15.07.2024 r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza

Ocena:

Modelarstwo lotnicze - pasja księdza Zbigniewa Grygorcewicza z Lichenia

Licheń 01.12.2022 23:10

Modelarstwo lotnicze - pasja księdza Zbigniewa Grygorcewicza z Lichenia

Modelarstwo lotnicze było pasją, która pociągała księdza Zbigniewa od wczesnych lat dzieciństwa. Miał wówczas zaledwie 7-8 lat...Ksiądz Zbigniew Grygorcewicz z Lichenia w szkole podstawowej zbierał butelki, aby mieć możliwość zakupienia pierwszego silnika modelarskiego. W sumie musiał zebrać ich aż 276 na silnik "Sokół" produkcji rosyjskiej.

Pierwsze doświadczenia w modelach pływających i pierwsze sukcesy w zawodach tego typu ksiądz Zbigniew zbierał w Technikum Budowy Okrętów w Gdańsku.

Gdy kapłan wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Licheniu Starym, na kilka lat przerwał swoją pasję i wrócił do niej w Kazachstanie. Tam zaś zarażał nią młodych chłopców.

Od roku ponownie przebywa w Licheniu. Tu także również lata na swoich modelach szybowców, kręcąc jednocześnie filmy z latającymi modelami samolotów.

W technikum zbudowałem też jacht, a już u Marianów, czyli w ostatnim roku, łódkę na 2 osoby - mówi sam ksiądz Zbigniew Grygorcewicz dla naszepasje.org.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)