Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 18.07.2024 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ocena:

Pomóżmy wydać książkę o historii Zagórowa

Zagórów 06.10.2022 23:12

Pomóżmy wydać książkę o historii Zagórowa

W 2002 roku Bogdan Grzonkowski, propagator historii ziemi zagórowskiej, stworzył pierwszy rozdział książki na temat zagórowskich ewangelików. Dalszą pracę nad publikacją przerwała jego śmierć. Po 20 latach działacze na rzecz lokalnej historii postanowili dokończyć i wydać dzieło. Po tragicznej śmierci pana Bogdana idea wydania książki na temat ewangelistów Zagórowa została zapomniana. Poruszył ją ponownie trzy lata temu Mirosław Słowiński chcąc uzupełnić dotychczasowe publikacje na temat regionu Zagórowa. Dołączyli do niego działacze na rzecz lokalnej historii.

Wspólnie udało im się przygotować do wydania książkę poświęconą zagórowskim ewangelistom. Niemały wkład w treść publikacji stanowią materiały pozostałe po Bogdanie Grzonkowskim. Przekazała je autorom siostra zmarłego regionalisty, z nadzieją, że praca jej brata nie pójdzie na marne.

Równo 20 lat po skończego pierwszego rozdziału, książka jest gotowa i czeka na wydanie. Znajdują się w niej ciekawe teksty, archiwalne fotografie i niezwykłe wspomnienia. Autorzy obiecują czytelnikom niesamowite przeżycia oraz możliwość zapoznania się z niezwykłymi historiami i postaciami, a także ukazanie jak ciekawą częścią społeczności ziemi zagórowskiej byli, i wciąż są, luteranie.

Po długiej pracy badawczej i pisarskiej, autorom bardzo zależy na wydaniu publikacji. Chcą, żeby trafiła do jak najszerszego grona odbiorców. Do tego jednak potrzebne są pieniądze. Dorzucić może się każdy, nie tylko z regionu ziemi zagórowskiej!

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/ewangelicyzagorow

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

Widget do wklejenia na stronę:Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)