Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 18.07.2024 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ocena: 9
9 0

Błażej Dopierała i innowacyjna, międzynarodowa edukacja online

Budki Nowe, Konin 16.03.2018 18:06

Błażej Dopierała i innowacyjna, międzynarodowa edukacja online

Pierwszą odważną szkołą w Polsce, która prowadzi systematyczne rozmowy z rówieśnikami z Nairobi, stolicy Kenii - w ramach Talent Community Based Organization jest Szkoła Podstawowa w Budkach Nowych k/ Konina. Koordynatorem szkolnym projektu jest anglista Błażej Dopierała, absolwent PWSZ w Koninie, który udowadnia, że lekcje szkolne nie muszą być nudne. 


 

W tle zdjecia, za p. Błażejem Dopierałą widać rozwijany ekran do projektora, dzięki któremu video komunikacja online nabrała także rozmiaru !!

 

Dzisiejszą lekcję p. Błażej tak podsumował na swoim fejsbukowym profilu: "Dziś bardzo dobrze nam się rozmawiało, nasze kontakty są coraz płynniejsze, razem z Panem Francisem uzgadniamy o czym będą rozmawiać nasi uczniowie. Dziś nawet mieliśmy karteczki z napisanymi pytaniami na wypadek gdybyśmy stracili dźwięk i tylko siebie widzieli." Nauczyciel z Kenii dodał także - "Wow online lessons are so motivational and inspirational. It's fun to learn with new friends from Poland we're enjoying."

 

A oto krótki filmik z prowadzonych lekcji - autoprezentacja młodych Kenijczyków, która odbyła się na żywo podczas internetowej komunikacji video. 

 

 

Informacja o projekcie:

 

Międzynarodowy Projekt Humanitarny dla Szkół „ Rozmawiasz – Pomagasz” Fundacji GoodNetwork ruszył pełną parą. Uczniowie polskich placówek oświatowych nawiązują przyjaźń i rozmowy on-line z rówieśnikami m.in. z: Kenii, Ugandy, Palestyny, Syrii, Pakistanu, Bangladeszu, Maroka. Dzięki temu młodzież z całego świata ma okazję na wzajemne poznawanie kultury, tradycji, historii, problemów dnia codziennego, sytuacji społeczno-materialnej w wybranym rejonie świata, jak i poprawę znajomości języka obcego.

 

Jeśli twoja szkoła także chciałaby przystąpić do projektu, nic trudnego ! O kontakt prosi:

 

Ambasador Afryki i Bliskiego Wschodu, Dyrektor ds. projektów międzynarodowych:

Anna Hora Lis Tel. 506-987-053, mail: anna.horalis@goodnetwork.pl

Fundatorzy i Zarząd Fundacji:

Jacek Siatkowski - Prezes Zarządu/Fundator

e-mail: jacek.siatkowski@goodnetwork.pl

Grzegorz Olszewski - Wiceprezes Zarządu/Fundator

e-mail: grzegorz.olszewski@goodnetwork.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)