Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 28.02.2021 r. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Ocena: 3
3 0

Amfiteatr na skarpie

Konin 31.03.2019 11:58

Amfiteatr  na skarpie

Przeważnie w tej rubryce piszę o rzeczach starych, które były już nim się urodziłem i pierwszy raz je zobaczyłem. Synagogi, pałacyk Raymonda, Kamienica Esse, kamienica taka, siaka… Żeby mi jednak tematów nie zabrakło, znikać zaczynają budowle, które powstały w czasie mojego młodzieńczego, żeby nie powiedzieć - dorosłego życia.


Przykładem takiej „ sztandarowej budowli” był Amfiteatr na skarpie”. Dzięki trosce zarządzających nim kolejnych dyrektorów KDK i  rządzących miastem obiekt ten stał się niezdatny do niczego, a pewnie,  za chwilę,  zostanie rozebrany ze względu na stan techniczny.

Amfiteatr, mimo krótkiego życia, zapamiętany został licznymi koncertami, słynnymi „ Derbami Estradowymi” czy Festiwalem Piosenki Dziecięcej.

Już mi się nie chce pisać. Miasto wszak nie ma pieniędzy… Remonty, troska o zachowanie substancji zawsze była poza zainteresowaniem władz miasta. Lepiej wyburzyć i zbudować nowe….

Memory Data: 31.03.2019 16:16 ID:11118
Amfiteatr był zbudowany w "czynie społecznym", metodą gospodarczą, więc już na początku lat 80-tych należał mu się remont generalny.Kolejne lata uników, pseudo-oszczędności, odkładanie poważnej decyzji, udawania, że że nie ma problemu, zakończyły się tym, że obiekt nadaje się tylko do rozbiórki..
Hubert Data: 31.03.2019 23:13 ID:11120
Tak gwoli sprostowania; MIĘDZYNARODOWY DZIECIĘCY FESTIWAL PIOSENKI I TAŃCA,, tak brzmi prawidłowa nazwa tej imprezy, dumy Konina, Europejskiej Marki, jak zawsze podkreślała dyr, E. Miętkiewska, która za wymyślenie tej marki dostała w nagrodę 7 letnią umowę od b. prezydenta Konina..Teraz koncert galowy tej Europejskiej Marki, odbędzie się wciśnięty w plac Wolności i to wszystko z okazji pięknego, 40-go jubileuszu festiwalu.
Hannibal Data: 02.04.2019 10:01 ID:11123
Tak wychodzi szydło z worka. Po prostu skandal Czy jakiś urzędnik za to odpowie ? w Naszym stylu nie - bezkarność.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)