Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 28.02.2021 r. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Ocena: 2
2 0

Konin, którego nie ma - Święto Niepodległości

Konin 25.05.2018 14:07

Konin, którego nie ma - Święto Niepodległości

Po pokazaniu kilka dni temu zdjęcia z wizyty Marszałka Józefa Piłsudskiego w Koninie napisal do nas Czytelnik przekazując niezwykle ciekawe informacje na ten temat. PozwólciePństwo, że zacytuję wpis Czytelnika : "Na zdjęciu widać odjazdu około godz 18 spod gmachu Starostwa Powiatowego (dziś siedziba UM) przy Rynku. W powozie obok Piłsudzkiego siedzi hrabia Kazimierz Kwilecki. Rodową siedzibę hrabia miał co prawdza w Grodźcu ale wokół Konina należało do niego kilka folwarków jak Gosławice, Maliniec czy wybudowany przez niego zakłąd Cukrownia Gosławice. Jego syn Mieczysław Seweryn Kwilecki z rodziną mieszkał aż do wojny w dworku w Malińcu którego ruiny łatwo znależć przy ulicy Przemysłowej." 


Szkoda, że Pan się nie podpisał, ale przy takiej precyzji mamy nadzieję, że i dzisiejsze zdjęcie nasi Czytelnicy pomogą opisać. 

Naszym zdaniem jest to pochód z okazji 11 Listopada. Czas szacujemy ( fontanna przed ratuszem) na począrtek lat trzydziestych....

pamięć Data: 25.05.2018 14:34 ID:10258
Lata przedwojenne na pewno ,widać kobietę w szalówce i biało czerwoną flagę z balkonu zamiast powojennej czerwonej szmaty.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)