Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 09.04.2020 r. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima

Ocena: 4
4 0

Konin, którego nie ma - do domu z syfonami

Konin 22.11.2017 12:50

Konin, którego nie ma - do domu z syfonami

Rzecz się dzieje w zamierzchłych czasach, gdy po ulicach chodziły dinozaury , a w sklepach nie było wody mineralnej….


Oczywiście lata siedemdziesiąte, oczywiście ciekawy etap z życia Konina. Jeszcze , co prawda , stoi stary dworzec, ale już budowane jest „nowy”, a właściwie jego skrzydło, czyli nowoczesny dworzec autobusowy. Jak wiadomo planów nie zrealizowano, a „nowoczesne” straszydło pozostało „ dworcem wszystkiego” na kilkadziesiąt lat.

No i ci ludzie na przystanku i syfony ! Przypomnijmy młodemu pokoleniu ! Syfon to był taki wynalazek, z którego piło się wodę (kranówkę) gazowaną. By dostąpić tego szczęścia trzeba było syfon przywieść  do „ Punktu Nabijania Syfonów”, gdzie za niewielką opłatą , zręczna pani w mokrym fartuchu, napełniała go wodą i gazem ze stojącej obok butli.

Tomasz Data: 25.02.2018 18:45 ID:9788
Wszystko pięknie i ładnie, sentymentalna podróż, ale... czemu opis zdjęcia jest tak zredagowany, jakby pisał go translator google? Zero gramatyki i ortografii. Czy tak trudno o to zadbać? Wszak jest to też jakaś wizytówka portalu. Pomysł świetny, szkoda tylko, że z łyżeczką dziegciu. Przykłady: słowo cyt. "przywieść" i fragment "budowane jest "nowy"" powalają.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje: