Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 12.07.2020 r. Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Ocena: 2
2 0

Konin, którego nie ma - Tylko u Lipszyca, tu do nabycia !

Konin 20.09.2017 09:31

Konin, którego nie ma - Tylko u Lipszyca, tu do nabycia !

Cztery dni temu oglądaliśmy ulicę 3 Maja z perspektywy Placu Wolności. Dziś , kolejny raz, spojrzymy od strony ratusza.  Jak widać , ratusz jest „ obasadzony” drzewami i stoi przed jego frontonem mała fontanna - studzienka.


Ale nie to jest najciekawsze. Dzięki temu, że zdjęcie jest wyjątkowo wyraźne, przeczytać możemy szyldy na budynkach. Po prawej stronie, na rogu Wiosny Ludów i Gwoździarskiej , jak widać, był fryzjer. Tuż obok ratusza - „ Pracownia Kołder”, Dalej farby, tapety, lakiery. A jeszcze dalej sklep „ U Lipszyca”  z informacją, że „ coś tam” do nabycia.  Udało mi się sprawdzić, że jest to najprawdopodobniej pracownia krawiecka Artura Lipszyca, żydowskiego pochodzenia kupca, krawca, a wcześnie … studenta filozofii na uniwersytecie.

Ania Data: 20.09.2017 09:42 ID:9037
szkoda,że tych zdjęć nie można powiększyć
derkacz Data: 20.09.2017 15:25 ID:9041
Drobna uwaga. To nie jest spojrzenie "od strony ratusza", tylko na ratusz. Od strony ratusza jest wtedy, gdy stoimy do niego plecami i patrzymy przed siebie. Dlatego spojrzenie "od strony" czegoś wymaga zwykle uzupełnienia "na co". Np. "od strony ratusza na farę" (tu jest odwrotnie). Analogicznie wygląda - "z perspektywy".

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje: