Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 08.04.2020 r. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Ocena: 3
3 0

Konin, którego nie ma - U Nitki

Konin 19.08.2017 13:56

Konin, którego nie ma - U Nitki

Dzisiaj przypomnieć możemy sobie legendarny , „ kultowy” sklep u Nitki. Nitka, to nazwisko właściciela, który w drugiej połowie lat sześćdziesiątych otworzył w Koninie, przy Placu Wolności sklep.


Sklep jest „ kultowy”, bo jako pierwszy sprzedawać zaczął „ pocztówki dźwiękowe”, czyli pirackie nagrania światowej sławy przebojów, dzięki czemu my, wówczas nastolatkowie, słuchać mogliśmy tego wszystkiego co się grało na świecie. Drugim, ważnym aspektem sklepu było urządzenie do „ nabijania długopisów”. Wyobraźcie sobie młodzi, że PRL technologicznie nie nadążał z tak złożoną maszynerią, jak wkład do długopisu. Na dodatek do jego produkcji potrzebny był deficytowy plastik. W związku z tym szczęśliwi posiadacze długopisów musieli je nosić do Pana Nitki, gdzie za niewielką odpłatnością, napełniano je tuszem. Cóż , że wyciekały.

rowerek Data: 19.08.2017 16:17 ID:8938
Była też modna galanteria do stroju zarówno kobiety jak i mężczyzny,różne dodatki i wszystko prima sort. Napiszcie również o butach p.Rajskiego robionych ręcznie. Warto też wspomnieć o częściach do rowerów państwa Mirowskich.Dodam że głupich wałków czy łańcucha oraz zębatek nikt w uspołecznionym handlu nie sprzedawał.
Karolina Nitka Data: 24.08.2017 14:22 ID:8969
Dobrze pamietam sklep u Pana I Pani Nitka ,bylo tam wszystko poczawszy od sztucznych kwiatow ,krysztalow,zyrandoli a konczywszy na nagrywanych plytach bardzo milo wspominam tamte czasy;;;;;;;

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje: