Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 02.03.2021 r. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola

Ocena: 2
2 0

Konin, którego nie ma - Na skarpie

Konin 19.06.2017 16:50

Konin, którego nie ma - Na skarpie

Codziennie walczę z pokusą, czy pokazać Państwu zdjęcie, jako zagadkę, czy też opowiedzieć coś o widocznym na zdjęciu obiekcie. Amfiteatr „ Na skarpie” powstał w połowie lat siedemdziesiątych. Odbywało się w nim wiele imprez, z których mieszkańcom Konina, w szczególności pozostały Derby Estradowe. Koncepcja ich była tak samo prosta, jak i genialna.


Dwa tygodnie po Opolskim Festiwalu Polskiej Piosenki, do Konina przyjeżdżali występujący tam artyści, w szczególności artyści kabaretowi, choć nie tylko. Był więc Bogusław Mec, Zespół Bajm, Alicja Majewska, Jonasz Kofta, Kabaret Tey i wielu, wielu innych. Potem przyszedł stan wojenny i o derbach zapomniano, a śmiać się nie było z czego. Potem próbowano wrócić do tej idei, ale to już nie było to samo. Zabrakło atmosfery, rozmachu… Wraz z Derbami, podupadał amfiteatr. Teraz odbywają się w nim Koncerty Finałowe Festiwalu Dziecięcego. Trochę wstyd, bo tak naprawdę amfiteatr przypomina trochę „zabytkową ruinę” z naciskiem na zabytkową.

Może można by go było przebudować, ale sytuacja jest, jak z starego dowcipu: „ Przed cygańskim wozem, tapla się w błocku gromadka dzieci. „ Myjemy te ? - pyta żonę stary Cygan - Czy robimy nowe?”

Coś niby dwa amfiteatrzyki powstały na bulwarach, coś pewnie zbudujemy na Pociejewie. A stary? Jest jak jest…

pawel.57 Data: 19.06.2017 17:26 ID:8646
Budowa amfiteatru wKoninie

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)