Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 26.03.2023 r. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Ocena:

Skrzyneczki Kwiatowe w ZST

Konin 27.02.2023 23:09 (26 dni temu)

Skrzyneczki Kwiatowe w ZST

KWIATOWA SKRZYNECZKA – jest to projekt Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Technicznych w Koninie który skierowano dla dziewcząt.

Hasło przewodnie projektu Samorządu Uczniowskiego Zespole Szkół Technicznych w Koninie brzmi następująco: „WALCZYMY Z WYKLUCZENIEM I TABU MENSTRUACYJNYM”.

Projekt inspirowany był „Fundacją Różowa Skrzyneczka” -  czyli zabieganie o powszechny dostęp do bezpiecznych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej.

Dwie „Kwiatowe Skrzyneczki” zostały powieszone w toaletach dla dziewcząt jeszcze przed wakacjami a od początku bieżącego roku szkolnego są zawsze dobrze zaopatrzone, tak aby każda uczennica mogła z nich skorzystać. W skrzyneczkach znajdują się między innymi darmowe podpaski, tampony, wkładki higieniczne.

Kwiaty na skrzyneczkach namalowały ręcznie dwie uczennice z drugiej klasy Technikum usług fryzjerskich Malwina i Zuzia, według własnego projektu.

- W ZST zależało Nam aby również w naszej szkole pojawił się bezpłatny dostęp do bezpiecznych środków higieny osobistej, który dla Nas kobiet jest niezmiernie ważny. Skrzyneczki umieszczone są w toaletach i Działają zgodnie z zasadą: SKORZYSTAJ, jeśli potrzebujesz, ZOSTAW, jeśli masz nadmiar! Już dziś jesteśmy w stanie stwierdzić że pomysł i jego realizacja była słuszna – tak podsumowała inicjatywę Pani Magdalena Kurzyńska, nauczycielka przedmiotów zawodowych fryzjerskich i opiekun Samorządu Uczniowskiego.

Zespół Szkół Technicznych


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)