Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 02.07.2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena:

Pomysł na ochronę środowiska... i wyróżnienie dla ósmoklasistów

Golina, Poznań 17.06.2022 13:26 (14 dni temu)

Pomysł na ochronę środowiska... i wyróżnienie dla ósmoklasistów

W styczniu bieżącego roku Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ogłosił konkurs dla szkół „Nasz pomysł na ochronę środowiska” - VII edycja - „Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie”


Przedmiotem rywalizacji było przygotowanie i zrealizowanie przez trzyosobowy zespół uczniów fotoksiążki pokazującej wpływ zanieczyszczenia na środowisko, i nasze zdrowie, a także zwrócenie uwagi na aktualny stanu przyrody wraz z propozycją zmian.

W realizację założeń powyższego konkursu włączyli się także ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Julia Pyrzyńska, Jakub Jachnik i Mikołaj Hatłas pod kierunkiem nauczyciela chemii Anety Nowak przygotowali bardzo ciekawą w swojej formie oraz zawartości fotoksiążkę. Trzyosobowy zespół z kl. VIII b wzbogacił ją o regulaminową dokumentacją fotograficzną, krótki opis stanu faktycznego i proponowane zmiany.

15 czerwca 2022 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której rozstrzygnięto wspomniany wyżej konkurs. Wśród 67 złożonych prac, ta wykonana przez uczniów z Goliny została dostrzeżona i nagrodzona.

Nasi ósmoklasiści otrzymali prestiżowe I wyróżnienie. Wspólnie z dyrektor Ewą Kutnik i opiekunem odebrali z rąk organizatorów: gratyfikację pieniężną w wysokości 2500 złotych dla placówki, pamiątkowy grawer, listy gratulacyjne oraz 3 laptopy dla siebie. Dodatkiem do pakietu nagród była piękna lipa dla upiększenia przyszkolnego terenu.

Naszym przedstawicielom serdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesu osiągniętego w ramach wojewódzkiego konkursu.

Chapeau bas dla zespołu z VIII b!

Aneta Nowak, 

Przemysław Ciesielski

Pomysł na ochronę środowiska...


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)