Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 02.07.2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena:

90 mln złotych na poprawę bezpieczeństwa pracy

Polska, Wielkopolska, Konin 14.06.2022 21:10 (17 dni temu)

90 mln złotych na poprawę bezpieczeństwa pracy

Płatnicy składek mogą już ubiegać się o dofinansowanie projektów, które poprawiają bezpieczeństwo pracy. Łącznie na ten cel przeznaczono 90 milionów złotych.


Jak poinformowała Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wielkopolsce, w czerwcu ruszyła nowa edycja konkursu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pracodawcy w ramach konkursu mogą zdobyć dofinansowanie, między innymi na zakup sprzętu, który poprawi bezpieczeństwo pracy na wysokości, zakup urządzeń oczyszczających i uzdatniających powietrze czy chroniących przed hałasem i promieniowaniem. Każdy wnioskujący  może otrzymać dofinansowanie wynoszące od 10 do 300 tysięcy złotych brutto, jednak maksymalna wartość dopłaty nie może wynieść więcej niż 80 procent wartości projektu.

O dofinansowanie mogą ubiegać się nie tylko płatnicy składek, którzy zatrudniają pracowników. Wniosek mogą złożyć także  osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które nie zatrudniają pracowników, o ile odprowadzają za siebie składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne. Co ważne w konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy między innymi nie zalegają z opłatą składek i podatków. Z dofinansowania nie skorzystają natomiast płatnicy, którzy otrzymali w ciągu ostatnich 3 lat dofinansowanie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub zostali w tym czasie zobowiązani do jego zwrotu.

Wnioski od 6 czerwca do 8 lipca

Wnioski o dofinansowanie projektów na poprawę bezpieczeństwa pracy będą przyjmowane do 8 lipca, wyłącznie w formie elektronicznej, za pośrednictwem strony prewencja.zus.pl. Najlepsze projekty poprawiające bezpieczeństwo i higienę pracy, zmniejszające zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi czy też redukujące niekorzystne oddziaływania czynników ryzyka wybiorą eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.

Szczegółowe warunki konkursu oraz wzory dokumentów dostępne są na www.zus.pl/prewencja, oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pytania lub wątpliwości dotyczące konkursu można zgłaszać pocztą elektroniczną na adres e-mail: konkurs@zus.pl.Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)