Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 02.07.2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena:

Jak pielęgnować ciało podczas urlopu?

10.06.2022 09:41 (22 dni temu)

Jak pielęgnować ciało podczas urlopu?

Lato to pora roku sprzyjająca licznym wyjazdom, kąpielom w morzu, leniwemu wylegiwaniu się na słońcu. To czas, kiedy staramy się o wielu sprawach zapomnieć, oderwać się od codzienności, od miejsca, w którym na co dzień żyjemy. Nie możemy jednak zapominać o pielęgnacji ciała. O ciało dbać musimy przez cały czas, nawet w czasie urlopu.Lato to pora roku sprzyjająca licznym wyjazdom, kąpielom w morzu, leniwemu wylegiwaniu się na słońcu. To czas, kiedy staramy się o wielu sprawach zapomnieć, oderwać się od codzienności, od miejsca, w którym na co dzień żyjemy. Nie możemy jednak zapominać o pielęgnacji ciała. O ciało dbać musimy przez cały czas, nawet w czasie urlopu.


Pielęgnacja ciała podczas urlopu

Ponieważ w czasie urlopu, szczególnie letnią porą, skóra jest narażona na słońce i wiatr, trzeba koniecznie zadbać o odpowiednie jej nawilżenie. A przede wszystkim o ochronę przeciwsłoneczną, czyli kremy uv. Ważne jest, aby wcześniej dobrze, ale delikatnie oczyścić skórę. Poza tym warto rozejrzeć się za kosmetykiem z antyoksydantami, który wspomoże działanie filtrów przeciwsłonecznych. Będzie też skutecznie zwalczał wolne rodniki. Teraz dopiero można pomyśleć o ochronie przeciwsłonecznej. W tym celu stosuje się kremy z filtrem. Jego poziom powinien być dostosowany nie tylko do rodzaju czy koloru skóry, ale również do panującej pogody. W mocno słoneczne dni trzeba sięgać po kremy z jak najwyższym filtrem, gdyż będą chroniły skuteczniej. Dzięki nim będzie można też uniknąć licznych przebarwień pojawiających się tuż po opalaniu.

W związku z tym wybierając się na urlop, niezależnie od tego, czy w Polsce, czy za granicę, trzeba obowiązkowo zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki. Najlepiej te wiadomego pochodzenia, sprawdzone, zawierające starannie skomponowany skład, o ile to możliwe, naturalny. Będzie to miało wpływ na jakość pielęgnacji i ochrony skóry w tym upalnym czasie.

 

O czym jeszcze należy pamiętać?

Wiadomo już, jak pielęgnować skórę przed wyjściem na słońce, czy wyjazdem na urlop. Trzeba jeszcze pamiętać o kilku ważnych kwestiach dotyczących tego, czego nie należy robić w tym przepięknym czasie. Na pewno powinno się unikać kosmetyków zawierających kwas salicylowy, glikolowy itp. Lepiej też nie stosować produktów, które mają w swoim składzie składniki światłouczulające. Chodzi tu o takie jak: rumianek, nagietek, bergamotka albo dziurawiec. Nie poleca się w tej sytuacji również produktów z witaminą A.

 

Pielęgnacja ciała podczas urlopu jest bardzo często zapominana. Kto by myślał o tych wszystkich rytuałach na co dzień wykonywanych w domu, kiedy czeka plaża, woda i solidna porcja najróżniejszych atrakcji. A jest to szczególnie ważne właśnie podczas urlopu. Bo tylko odpowiednio pielęgnowana i chroniona skóra będzie wyglądała zdrowo i atrakcyjnie. A z taką właśnie skórą każdy przecież chce wracać z urlopu.

Gustavo1992 Data: 22.06.2022 12:25 ID:12627
rfr ltkf link.com

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)