Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 02.07.2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena:

Miasteczko Słuchu - Konin

Konin 07.06.2022 21:22 (24 dni temu)

Miasteczko Słuchu - Konin

Podczas Dni Konina specjaliści z Wielkopolskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS przeprowadzą bezpłatne przesiewowe badania słuchu. Mieszkańcy miasta i odwiedzający je turyści będą mogli skorzystać także z konsultacji otorynolaryngologicznych. To wszystko w ramach akcji „Miasteczko Słuchu”, które w sobotę, 18 czerwca 2022 roku zawita do Konina. Wydarzenie odbędzie się na konińskich Błoniach, w godzinach od 14:00 do 20:00.


„Miasteczko Słuchu” to cykl spotkań z pacjentami w różnych miastach Polski, stworzony przez Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w myśl zasady „być blisko pacjenta”. Potwierdzeniem tego jest rozbudowana sieć aż 15 placówek w całym kraju i 8 za granicą, aby ułatwić pacjentom podjęcie, kontynuację leczenia i rehabilitację bez konieczności podróżowania.

Problemy ze słuchem stały się obecnie schorzeniem cywilizacyjnym i dotykają coraz młodszych. Szacuje się, że z poważnym niedosłuchem boryka się ponad 460 milionów ludzi na świecie, a na różne zaburzenia słuchu, które negatywnie wpływają na komfort w codziennej komunikacji, cierpi ponad 1 miliard ludzi.

Z tego powodu Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS inicjuje i prowadzi działania mające na celu rzeczywistą ochronę słuchu poprzez promowanie szeroko rozumianej profilaktyki.

- Od tego, jak słyszymy, zależy jakość naszego życia, stąd nie mogło nas zabraknąć na tak istotnym dla naszego regionu wydarzeniu. Mamy okazję zapewniając dostęp do badań i porad specjalistów uwrażliwić mieszkańców Konina i okolic, że słuch należy badać regularnie. Powinniśmy o tym pamiętać, ponieważ obecnie degeneruje się on znacznie szybciej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Kiedyś problemy ze słuchem dotyczyły w szczególności osób w wieku 70-80 lat, teraz dotykają coraz młodszych – mówi lek. Karol Myszel, audiolog, foniatra, kierownik Wielkopolskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS.


Konin to pierwsze miasto na tegorocznej mapie akcji. W ubiegłe wakacje z badań słuchu i porad specjalistów w ramach Miasteczka Słuchu skorzystało około 500 osób w Radomiu, Ciechocinku czy Toruniu


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)