Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 25.04.2024 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ocena:

Samodzielna koloryzacja włosów - kiedy się zdecydować, jak wybrać farbę, na co zwrócić uwagę przy jej wykonywaniu?

17.03.2022 18:51

Samodzielna koloryzacja włosów - kiedy się zdecydować, jak wybrać farbę, na co zwrócić uwagę przy jej wykonywaniu?

Koloryzacja włosów u fryzjera może być wykonana bardziej profesjonalnie, jednak wiąże się również z większymi kosztami. Do farbowania włosów u fryzjera często wykorzystywane są specjalne farby, które nie są dostępne w normalnych sklepach, ponadto płaci się również za używanie specjalnych kosmetyków mających zapobiegać zniszczeniu włosów a także za robociznę. Co jeżeli nie ma się wolnych kilkuset złotych na to, aby pójść do fryzjera? Albo nie ma się na to czasu? W takich przypadkach warto jest zająć się farbowaniem włosów samodzielnie. Jak jednak to zrobić? Jak wybrać odpowiednią farbę do włosów? Na co zwrócić uwagę podczas samego procesu?


1. Samodzielne farbowanie włosów - dlaczego warto wybrać?

2. Jak farbować włosy - jaką farbę wybrać?

3. Koloryzacja włosów - na co zwrócić uwagę podczas jej wykonywania?

 

Samodzielne farbowanie włosów - dlaczego warto wybrać?

Dlaczego warto zdecydować się na samodzielne farbowanie włosów? Jest kilka powodów. Przede wszystkim możemy wykonać takie przygotowanie włosów, jakie wydaje nam się najbardziej odpowiednie. Ponadto możemy skorzystać z opakowania farby, która według nas jest najlepsza, a co za tym idzie dobrze sprawdzi się podczas samej czynności. Zresztą mamy wpływ nie tylko na krem koloryzujący, ale również i na kosmetyki, które zostaną użyte po całym procesie. 

 

Jak farbować włosy - jaką farbę wybrać?

Wiele zależy od wyboru farby, która musi być odpowiednio dobrana do włosów. Siwe włosy będą potrzebowały innych produktów, od włosów farbowanych lub całkowicie naturalnych. Warto więc wybierać odpowiednie farby do włosów. Przed wyborem farby, warto poczytać o tym czy nadaje się do włosów siwych oraz sprawdzić jak będzie prezentował się efekt na włosach o różnych kolorach wyjściowych. W domowej koloryzacji może nam pomóc osoba trzecia - może ona również dobrać odcień farby bardziej obiektywnie od nas samych. 

 

Koloryzacja włosów - na co zwrócić uwagę podczas jej wykonywania?

Samodzielne farbowanie włosów w większości przypadków nie jest ciężkim i niebezpiecznym zadaniem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że problemy mogą się pojawić. Jeżeli w trakcie koloryzacji zacznie cię swędzieć lub piec skóra głowy to musisz jak najszybciej zmyć z włosów farbę, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo reakcji alergicznej, która może źle się skończyć. Oprócz tego trzeba zwrócić uwagę również na to, w jaki sposób rozprowadzamy farbę po włosach. Musi być rozprowadzona równomiernie, aby cała koloryzacja miała sens i włosy po całym zabiegu wyglądały po prostu dobrze. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)