Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 05.02.2023 r. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana

Ocena:

Wielkopolscy terytorialsi pomagają uchodźcom z Ukrainy

Wielkopolska 04.03.2022 21:03

Wielkopolscy terytorialsi pomagają uchodźcom z Ukrainy

Wielkopolski hub przeładunkowy rozpoczął swoją działalność. Żołnierze 12 WBOT przepakowali dziś w magazynie wojewody 500 łóżek, które przewieźli na halę sportową Politechniki Poznańskiej. 


Magazyn przeładunkowy wojewody wielkopolskiego znajduje się na tyłach Muzeum Broni Pancernej. W tym miejscu żołnierze - wraz z pracownikami Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - przepakowali na wojskowe wozy 500 łóżek, koców i poduszek oraz środki do dezynfekcji, by utworzyć miejsca odpoczynku dla uchodźców na Polityce Poznańskiej, gdzie będzie funkcjonować punkt recepcyjny.- Liczy się każdy gest. Jako żołnierze, służymy wsparciem dla społeczności. Ukraina jest pochłonięta walką a my musimy wspólnie pomóc jej obywatelom przetrwać te trudne momenty. Pozostaję w stałym kontakcie z wojewodami i wojewódzkimi centrami zarządzania kryzysowego. Na bieżąco reagujemy na wszelkie potrzeby – mówi płk Zbigniew Targoński, dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wciąż trwają zbiórki na rzecz uchodźców. Na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego można znaleźć listę najpotrzebniejszych rzeczy, jakie mogą przydać się na Ukrainie.
 
Hub przeładunkowy utworzono również w Skwierzynie. Magazyn obsługują żołnierze 151. batalionu lekkiej piechoty, który jest pododdziałem 12 WBOT. Jest to miejsce, w którym przyjmowane są artykuły pomocy humanitarnej od lubuskich samorządów.

ppor. Anna JASIŃSKA – PAWLIKOWSKA
12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
„Zawsze gotowi, zawsze blisko!”
Fotografie: 12 WBOT

Wielkopolscy terytorialsi pomagają uchodźcom z Ukrainy


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)