Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 29.02.2024 r. Imieniny: Lecha, Lutomira

Ocena:

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Koninie rozmawiali z Pierwszą Damą. O czym?

Konin 08.02.2022 13:31

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Koninie rozmawiali z Pierwszą Damą. O czym?

Wczoraj Pierwsza Dama, żona Prezydenta RP Andrzeja Dudy złożyła wizytę w Domu Pomocy Społecznej w Koninie. Tyle że była to wizyta... zdalna. Mieszkańcy, personel placówki oraz zastępca prezydenta Konina ds. społecznych Witold Nowak wzięli udział w spotkaniu online z Panią Prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą.


- Ze względów pandemicznych nie mogliśmy spotkać się osobiście, jednak połączenie internetowe zupełnie nie przeszkodziło nam w nawiązaniu dobrej i pozytywnej relacji z Panią Prezydentową – mówią uczestnicy spotkania.

Rozmowa trwała około dwóch godzin. Składała się z dwóch części. W pierwszej Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z zastępcą prezydenta Witoldem Nowakiem, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Koninie Magdaleną Gielniak-Sobczak oraz przedstawicielami personelu. Pani Prezydentowa była bardzo zainteresowana funkcjonowaniem placówki, zwłaszcza w okresie pandemii. Każdy z pracowników miał okazję porozmawiać z Pierwszą Damą, zaprezentować swoje stanowisko pracy.

Druga część spotkania - najważniejsza - to spotkanie z seniorami.- Było ono pełne wzruszeń, długich rozmów na temat życia naszych mieszkańców, ich potrzeb, zainteresowań. Mieszkańcy prowadzili bardzo swobodną rozmowę z Pierwszą Damą RP, zadawali wiele osobistych pytań, na które Pani Prezydentowa chętnie odpowiadała. Jesteśmy bardzo poruszeni spotkaniem. To ogromne wyróżnienie, że właśnie nasze zaproszenie zainteresowało Panią Prezydentową. Otrzymaliśmy zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego, z którego w sprzyjających okolicznościach na pewno skorzystamy – relacjonuje zespół DPS.

Źródło i fotografia: www.konin.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)